UFC – Blaydes Curtis – Dos Santos Junior

Tento víkend nás čeká další galavečer UFC na kanále ESPN 4. Hlavním tahákem tohoto turnaje je souboj elitních borců v nejtěžší váhové divizi. Bitvy pořádných chlapů jsou vždy očekávanou podívanou, ale pokud se jedná o borce z první pětky žebříčku, jsou tato očekávání ještě o fous větší.

Situace v této kategorii je navíc opravdu zapeklitá. Současný šampion Stipe Miocic je po operaci oka na zdravotní dovolené a v první polovině letošního roku jej zřejmě v kleci neuvidíme. Tento souboj, kdy se proti sobě postaví čtyřka Curtis Blaydes a pětka Junior dos Santos, může za jistých okolností posunout vítěze až k titulové šanci. Ony okolnosti mají jméno Francis Ngannou. Pokud kamerunský Predátor zvítězí v březnu nad Jairzinho Rozenstruikem, pravděpodobně se dočká odvety s Miocicem. V případě porážky pak může padnout volba právě na vítěze sobotního šlágru.

Curtis Razor Blaydes nastoupí do oktagonu s bilancí dvanácti výher a dvou porážek. Rovných 75 % vítězství získal knockoutem. Dlouhá léta strávená na wrestlingové žíněnce ovlivňují i jeho projev v kleci, kde se hodně spoléhá na strhy a následnou kontrolu. Ve osmadvaceti letech je nejmladší z celé špičky těžké váhy. Na druhé straně bude stát ztělesněná zkušenost v podobě bývalého šampiona Juniora dos Santose. Cigano si i v pětatřiceti udržuje vysokou výkonnost a bilance 21 výher a šest porážek je při neustálé konfrontaci s absolutní elitou výborná.

V tomto zápase se dá očekávat Curtisova snaha o zkrácení vzdálenosti a častý klinč. Pokud se mu povede takedown, bude při svých schopnostech v obrovské výhodě. Junior dos Santos má tvrdé údery, ale tentokrát bude mít obrovsky těžkou úlohu a nevěříme, že dokáže lépe fyzicky disponovanému soupeři odolávat. Očekáváme dlouhý zápas, který může klidně skončit až na body, ale výhra půjde za Blaydesem. Kurz na Curtise je 1.38.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue