UFC – Brunson Derek – Shahbazyan Edmen

UFC se po krátké zastávce na ostrově Yas vrací do Las Vegas, kde se v APEX Centru odehraje UFC Fight Night 173. Hlavním zápasem večera bude zajímavá bitva ve střední váze mezi Derekem Brunsonem a Edmenem Shahbazyanem.

Šestatřicetiletý Brunson půjde do tohoto zápasu s bilancí dvacet výher a sedm porážek, kdy 55 % vítězství získal knockoutem. Na soupeře vyšle v průměru 3.39 významných úderů za minutu s přesností 45 %. Od poslední porážky se současným šampionem Adesanyou, která je již dva roky starou záležitostí, si dokázal Derek spravit chuť dvěma triumfy. Nejprve si poradil na body s Eliasem Theodorou a následně stejným způsobem i s Ianem Heinischem. Brunson je nebezpečný levák se slušným KO potenciálem a vlastní také hnědý pás v BJJ.

Brunson Derek vs. Shahbazyan Edmen na galavečeru UFC

Teprve dvaadvacetiletý a zatím neporážený Shahbazyan je produktem Dana White Contender Series a z jedenácti výher si rovných 82 % připsal knockoutem! Další ukončení přidal submisí a navíc všechny výhry před limitem přišly již v prvním kole. Edmen vypálí na soupeře v průměru 4.11 signifikantních úderů za minutu s přesností 52 %. V posledním zápase dokázal ukázkovým kopem na hlavu vyřídit Brada Tavarese. Shahbazyan je agresivní útočník s perfektním pohybem a ohromně nepříjemným ground-pound.

Pokud by měly tento zápas rozhodovat zkušenosti, byl by Brunson jasnou volbou. Podle nás ale rozhodne dravost a lepší pohyb mladšího Američana. Derek navíc chodí do výměn s bradou nahoře, což se mu podle nás stane osudným. Shahbazyan si připíše další knockout a vyrazí mezi absolutní elitu střední váhy. Kurz na výhru Edmena je 1.31. Pro větší zisk se dá zkusit jeho výhra před limitem.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue