top fight logo export web
fbb81f0e5a5d38cba2b789837b57b4940e5b3e48

UFC – Brunson Derek – Theodorou Elias

Jedním z vrcholů večera na kanadském UFC Fight Night 151 bude souboj ve střední váze mezi domácím Eliasem Theodorou a ranařem Derekem Brunsonem.

Druhý jmenovaný půjde do tohoto zápasu s bilancí 18 výher a 7 porážek. O Brunsonově stylu vypovídá 61% ukončení KO. Derek obvykle vyšle na soupeře 3,12 signifikantních úderů za minutu s přesností 43%. Nyní ale půjde do zápasu po dvou těžkých porážkách. Nejdříve jej kopem do hlavy ukončil Jacare Souza a následně ho totálně rozebral současný šampion Israel Adesanya. Největší předností Dereka Brunsona je bezesporu box a výbušnost. Určitě není ani špatný wrestler, ale potřebuje jít agresivně dopředu. Jakmile narazí na soupeře, který si ho dokáže držet na distanc a zpomalovat tempo zápasu, dostává se do problémů.

Přesně takovým bojovníkem je Elias Theodorou. Kanadský borec má rekord 16 výher a 2 porážky. Dokázal vyhrát v 5 z posledních 6 zápasů. Většina jeho duelů končí na body. Průměr signifikantních úderů má 4,17 s přesností 46%. Spartan Theodorou je výborný v kontrole vzdálenosti a v eliminaci soupeřových předností. Ukončit ho nedokázal ani takový ranař jako je Thiago Santos.

V tomto zápase je jasná jedna věc. Pokud se Elias nechá strhnout do přestřelky, nemá s mnohem atletičtějším Brunsonem žádnou šanci. Thedorou ale v posledních zápasech ukázal, že po taktické stránce vyzrál. Brunson naopak vůbec nepřesvědčil. V kontextu těchto okolností více věříme domácímu borci a předpokládáme dlouhý, plný počet kol trvající zápas.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.