UFC – Colby Covington – Tyron Woodley

Hlavním zápasem UFC Fight Night 178 bude již jednou plánovaný, ale posléze odložený souboj dvou elitních veltrů Woodleyho a Covingtona. Dlouholetý vládce divize Tyron Woodley se pokusí zastavit výsledkový i výkonnostní propad, ale v cestě mu bude stát těžká překážka v podobě Colbyho Covingtnona. 

„Chaos“ se dal dohromady po těžké porážce, kterou mu uštědřil současný šampion Kamaru Usman. Krásný zápas o sjednocení titulu odnesl Colby zlomenou čelistí a hlavně poraněným egem. Rozhodčí duel ukončil pouhých padesát vteřin před koncem pátého kola. Colby si tak připsal druhou porážku v kariéře. V kolonce vítězství má číslo patnáct, kdy 53 % výher získal na body. Covington má pevné základy ve wrestlingu, ale v posledních zápasech dokázal i solidně boxovat. Covington je neuvěřitelně nepříjemným protivníkem, který díky své fyzické připravenosti jede pět kol v naprosto frenetickém tempu.

Colby Covington a Woodley

Tyron The Chosen One Woodley půjde do tohoto zápasu s bilancí devatenáct výher a pět porážek, kdy 37 % vítězství získal knockoutem. Poprvé v kariéře neuspěl ve dvou zápasech v řadě a je jasné, že pokud chce dostat další šanci na titulový výstřel, nesmí zaváhat potřetí. Tyron je všestranný bojovník s perfektní obranou proti strhům a smrtícím pravým hákem.

Colby Covington půjde do tohoto zápasu jako favorit a nám nezbývá než uznat, že naprosto oprávněně. I když je americký patriot ve svých prohlášeních přehnaný jako Mikulášek s Vemolou dohromady, podává v poslední době výborné výkony a většinou svému vychloubání dostojí. Tyron je v osmatřiceti na konci kariéry a v posledním zápase v Burnsem působil hodně vyčichle. Colby jej od začátku dostane pod tlak a Woodleyho šance na výhru je pravděpodobně jen rychlé KO během prvních dvou kol. Sázka na nejnenáviděnějšího muže UFC se tak jeví jako jasným výstřelem na jistotu, tomu odpovídá i kurz 1,29.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue