top fight logo export web
960215caa5ccd7a573486ad4710b57d220021d66

UFC – Dos Anjos Rafael – Edwards Leon

Hlavní zápas UFC na ESPN 4, který nás čeká již tuto sobotu, je bitva ve veltrové váze mezi veteránem Rafaelem dos Anjosem a britskou nadějí Leonem Edwardsem. Tato váhová kategorie je momentálně jedna z nejnabitějších v celé organizaci a Edwards, který se veze na vlně 7 vítězných zápasů v řadě, doufá, že ho skalp bývalého šampiona dos Anjose může posunout do top 5.

Leon Rocky Edwards má momentálně bilanci 17 výher a 3 porážky, 47 % vítězství si připsal na body. V průměru vyšle na soupeře 2,35 signifikantních úderů za minutu s přesností 49 %. Leon si v posledních dvou zápasech připsal důležitá vítězství. Nejprve porazil v těžkém 5 kol trvajícím zápase zkušeného Donalda Cerroneho a letos v březnu na UFC Fight Night 147 udolal nepříjemného Gunnara Nelsona. Edwards je bývalý kickboxer a o svůj výborný postoj s otočeným gardem se opírá i v oktagonu. Další přednost je Rockyho boj v klinči, kde perfektně kombinuje lokty a kolena.

Rafael dos Anjos měl těžký rok 2018, kdy se utkal se šampionem Usmanem i s jeho dočasným zástupcem Covingtonem. Oba tyto zápasy RDA prohrál na body, kdy nezvládal bránit takedowny těchto elitních wrestlerů. Letos v dubnu jej čekal další špičkový zápasník Kevin Lee, který po přechodu z lehké váhy chce zabojovat o titul ve veltru. RDA mu připravil nepříjemné přivítání v nové divizi a po dominantním výkonu Leeho ve čtvrtém kole uškrtil. Upravil tak svůj rekord na 29 výher a 11 porážek, kdy o 48 % vítězství rozhodli bodoví. Na soupeře dos Anjos vyšle 3,62 významných úderů za minutu s přesností 45 %. Rafael dos Anjos je jedním z nejkomplexnějších bojovníků současné veltrové divize. Má černý pás v BJJ a je i nebezpečný v postoji. Dobře kombinuje údery s kopy a působí neuvěřitelně klidným dojmem. Navíc má skoro nevyčerpatelné kardio.

Pro bookmakery je mírným favoritem Edwards, který je mladší a bude mít výškovou výhodu, ale pro nás je jasnou volbou bývalý šampion dos Anjos. Jeho systematický způsob boje, kdy soupeře postupně rozebírá a dokáže potrestat každou chybu, bude pro Edwardse příliš velké sousto. Pokud se zápas dostane na zem, bude mít RDA navrch. Krásný kurz 2.05 navíc nejde nevyužít.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!