UFC – Dvořák David – Espinosa Jordan

Již tento víkend nás čeká další galavečer UFC s českým zastoupením. V něm se na úspěšnou premiéru pokusí navázat reprezentant All Sports Academy David Dvořák. V cestě mu bude stát třicetiletý Američan Jordan Espinosa.

Espinosa si v posledním zápase dokázal poradit s neškodným Markem De La Rosou, kterého jasně porazil na body. Ukončil tak dva zápasy trvající sérii nezdarů a upravil svojí bilanci na patnáct výher a sedm porážek, kdy 47 % vítězství získal submisí. Espinosa, který se do UFC probojoval přes Dana White Contender Series, preferuje boj v postoji, kde dokáže dynamické boxerské kombinace zakončovat tvrdými kopy.

„Hrobník“ David Dvořák půjde do tohoto zápasu s rekordem osmnáct výher a tři porážky, kdy 44 % vítězství urval knockoutem. Také se bude snažit natáhnout svojí neskutečnou šňůru šestnácti zápasů, po kterých letěla jeho pravačka vzhůru na oslavu vítězství. Poslední, a asi nejcennější triumf, přišel na UFC Fight Night 170, kdy David přivezl bodové vítězství z Brazílie nad domácím Brunem Silvou. Vzhledem k finančním a prakticky existenčním problémům, do kterých se David dostal po konci XFN, se současná situace jeví jako opravdová pohádka a nenajde se asi jediný fanoušek MMA, který by ji skromnému bijci z Hradce Králové nepřál.

Dvořák David vs. Espinosa Jordan už 20. září na galavečeru UFC

Espinosa se nachází na čtrnácté pozici žebříčku muší váhy a David Dvořák jej pozorně sleduje z patnácté příčky. Už z tohoto je jasné, o jak důležitý souboj se pro oba borce jedná. David jde postupnými kroky a také bojuje o novou smlouvu v prestižní organizaci. Espinosa může v zápase těžit z drobné výškové výhody, ale to je tak vše, v čem by měl mít navrch.

David je pohyblivější a umí lépe pracovat se vzdáleností. Prázdné APEX Centrum neposkytne nikomu žádnou podporu. I z tohoto důvodu věříme, že se prosadí větší technická vyspělost českého borce a přijde další výhra pro naše barvy. Očekáváme dlouhý zápas, který ovládne David Dvořák. Kurz na jeho druhé vítězství v UFC je hratelných 1.80.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue