UFC Fight Night 185 – Blaydes Curtis – Lewis Derrick

Těžká váha UFC se v tomto roce dá konečně pořádně do pohybu a už hlavní zápas UFC Fight Night 185 může hodně napovědět, kdo se v dohledné době dočká titulové šance.

Derrick Lewis se nachází na čtvrté pozici žebříčku a jeho sobotní soupeř Curtis Blaydes je dokonce dvojka. Než se do hry vložil Jon Jones, všeobecně se předpokládalo, že právě vítěz tohoto souboje vyzve lepšího z dvojice Miocic – Ngannou.

Curtis Blaydes půjde do tohoto zápasu s bilancí čtrnáct výher a dvě porážky, kdy 71 % vítězství ukončil knockoutem. Jediný, kdo na devětadvacetiletého Američana dokázal vyzrát, je kamerunský Predátor Ngannou. Poprvé při Blaydesově debutu v roce 2016 a znova v roce 2018. I když Curtis druhou porážku obrečel, nakopl tento neúspěch jeho další kariéru nevídaným způsobem a následovaly čtyři výhry v řadě.

Blaydes Curtis vs. Lewis Derrick se předvedou na UFC 185

Derrick Lewis má momentálně rekord čtyřiadvacet výher a sedm porážek, kdy 79 % vítězství získal knockoutem! V roce 2018 dostal Lewis titulovou šanci, ale zápas s Cormierem nezvládl. DC jej uškrtil ve druhém kole a Derricka tento neúspěch rozhodil natolik, že podlehl i v dalším zápase Junioru dos Santosovi. Po těchto porážkách ale přišla série tří výher v řadě a návrat do top pětky nejtěžší divize.

Není žádným tajemství, že Black Beast se nejlépe cítí v postoji, kde dokáže vytáhnout drtivý úder během mrknutí oka. Na soupeře vyšle v průměru 2.53 signifikantních úderů za minutu s přesností 49 %. Razor Blaydes se mnohem více spoléhá na svůj wrestling a během tří kol doručí v průměru 6.63 strhů s úspěšností 55 %.

Výsledek záleží na tom, kde se bude souboj odehrávat a podle nás si dokáže svoji hru prosadit Blaydes. Curtis je pohyblivější, má lepší kardio a i v postoji je konkurence schopný. Právě všestrannost a větší variabilita bude tentokrát klíčem k úspěchu. Pokud Razor neinkasuje během prvních dvou kol Lewisův proslulý granát, dokráčí si pro výhru na body nebo TKO v pozdější části zápasu.

UFC Fight Night 185 můžete sledovat živě.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue