Top-Fight.cz - bojové sporty

Hlavním zápasem UFC Fight Night 187 bude bitva ve veltrové váze mezi Leonem Edwardsem a Belalem Muhammadem. Oba borci se vezou na vlně vítězství, ale jeden obrovský rozdíl mezi nimi je.

Muhammad je zápasově aktivní a nikdy neměl delší pauzu než osm měsíců. Edwards se vinou zranění, viru a i neschopnosti dohodnout další zápas ocitl v nezávidění hodné situaci, protože se do klece vrátí po téměř dvou letech. V dosavadní kariéře nasbíral bilanci osmnáct výher a tři porážky, kdy 50 % vítězství získal na body. Rocky má také ve sbírce několik cenných skalpů. Cerrone, Nelson nebo dos Anjos mu shodně podlehli na body. Edwards těží ze svého otočeného guardu. V klinči perfektně pracuje koleny a lokty a nikdy nebyl ukončen před limitem.

Belal Muhammad jde do zatím největšího zápasu kariéry s rekordem osmnáct výher a tři porážky, kdy 72 % vítězství získal na body. Momentálně drží sérii čtyř výher v řadě a během pěti let v UFC zvládl porazit například Tima Meanse nebo Lymana Gooda. Reprezentant známé MMA Academy Roufusport je vždy fantasticky fyzicky připravený. Rád diktuje tempo zápasu a hezky míchá údery s wrestlingem. Poprvé však zažije, jaký je to pocit být jednou z hlavních tváří celého turnaje a bude zajímavé sledovat, jak si poradí s tlakem, který je s touto pozicí spojený.

Leon Edwards vs. Belal Muhammad na UFC Fight Night 187

Ve většině případů nedoporučujeme sázet na borce, kteří nastupují po takto dlouhé pauze. Jejich forma je obrovským otazníkem a u Edwardse to platí také. Pro Belala je Rocky na jiném levelu technicky i schopností dodržovat stanovenou taktiku a reagovat na průběh souboje. Navíc má Edwards vynikající obranu proti strhům a z toho důvodu se bude boj odehrávat tam, kde bude chtít. Leon umí vše co Belal, a k jeho smůle vše o trochu lépe. Sázka na výhru Edwardse se i po jeho dlouhé absenci jeví jako poměrně bezriziková. Sledujte galavečer živě zde.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email