top fight logo export web
UFC Fight Night Volkov Aspinall

UFC Fight Night 204: Alexander Volkov vs. Tom Aspinall

UFC se po dlouhé přestávce představí na starém kontinentu, a to konkrétně v londýnské O2 areně. Zde proběhne turnaj UFC Fight Night 204, kde nás jako hlavní událost večera čeká souboj mezi domácím Aspinallem a Rusem Volkovem.

Alexander Volkov se vrací do akce po výhře nad Marcinem Tyburou loni v říjnu. Bývalý šampion M-1 Global a Bellatoru se momentálně nachází na šesté pozici v žebříčku těžké váhy. V UFC se pohybuje od roku 2016 a dokázal vyhrát osm z jedenácti duelů, od kterých zde nastoupil.

Těží hlavně ze své dvoumetrové postavy a výborného kickboxu. Své oponenty trefí 4,86 signifikantními údery za minutu, zatímco absorbuje pouze 2,95. Celková bilance třiatřicetiletého Rusa je čtyřiatřicet výher a devět porážek, kdy 65 % vítězství získal knockoutem.

Tom Aspinall je jednou z tváří nastupující generace mladých bojovníků. V těžké váze UFC se nachází na jedenácté pozici a momentálně drží sérii 7 výher v řadě. V loňském roce nejprve uškrtil Andreje Arlovskiho a poté na UFC Fight Night 194 zlikvidoval TKO v prvním kole Sergey Spivaka. Ze čtyř zápasů v UFC si třikrát odnesl bonus za výkon večera! Osmadvacetiletý Brit si dokáže poradit v postoji i na zemi. Do tohoto zápasu půjde s rekordem jedenáct výher a dvě porážky, kdy 82 % vítězství získal knockoutem.

Pro Toma Aspinalla je souboj s Volkovem obrovským skokem v před. Hlavní událost večera navíc v rodné Británii naloží na mladého bojovníka doposud nepoznaný tlak. Drago je navíc prototypem opravdu nepříjemného soupeře, na kterého stačil pouze extrémně atletický Gane nebo vynikající wrestler Curtys Blaydes.

Porážku s Lewisem nelze příliš počítat, protože přišla posledním úderem po jasně vyhraném zápase. Aspinall se ve své kariéře podíval nejdále do druhého kola. Jak může vypadat po dvaceti minutách v kleci, to netuší možná ani on sám.

Volkov v posledním zápase ukázal velký posun v obraně proti strhům a podle nás bude tato schopnost rozhodující i v sobotu v noci. Pokud Aspinall nedokáže přenést boj na zem, budeme věřit mnohem více na výhru ruského veterána. Kurz na Draga navíc vyskočil až na hranici 2,05, to už prakticky nelze odmítnout.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.