top fight logo export web
Islam Makhachev Thiago Moises ufc fight night

UFC Fight Night: Islam Makhachev vs. Thiago Moisés, informace

UFC se vrací do APEX Centra! To sledovaným turnajem UFC on ESPN 26. Hlavní zápas celé akce obstarají dvě elitní lehké váhy Islam Makhachev a Thiago Moises.

Šestadvacetiletý Brazilec má momentálně tři výhry v řadě, kdy nejprve utáhl málo vídanou pákou Achilles Lock veterána Michaela Johnsona a poté na body přetlačil Bobbyho Greena a Alexandera Hernadeze.

Na své soupeře vyšle v průměru 2.85 významných úderů s přesností 37 %. I když je hlavní síla Thiaga na zemi, kde dominuje díky černému pásu v BJJ, zaznamenal v kariéře i tři knockouty. V postoji těží z otočeného guardu a hodně nečitelného způsobu boje. Celková bilance reprezentanta American Top Teamu je patnáct výher a čtyři porážky, kdy 40 % vítězství získal submisí.

Islam Makhachev je považován za možného nástupce Khabiba Nurmagomedova. Oba bojovníky spojuje dagestánský původ a populární Orel je Islamovým mentorem již od počátku kariéry. Makhachev má nyní impozantní sérii 7 výher v řadě.

Poslední, kdo ochutnal tvrdost devětadvacetiletého borce, byl na UFC 259 Drew Dober. Američan sice vydržel až do třetího kola, ale v něm podlehl na Arm-Triangle-Choke. Islam v tomto zápase trefil 102 významných úderů a doručil tři strhy. Velká naděje lehké váhy má svoje kořeny v Sambu, Judu a Sanshou. Na své oponenty vyšle v průměru 2.00 signifikantních úderů s přesností 56 % za minutu.

UFC Fight Night: Makhachev vs. Moisés

Makhachev se vrátil po téměř dvouleté pauze a vypadal naprosto impozantně. Dokáže dostat své protivníky do podobně hlubokých vod jako Khabib a navíc působí v postoji mnohem uvolněnější. Moises je obrovsky kreativní bojovník s výborným BJJ. Je na něj vypsán krásný kurz, který určitě láká, ale sázet proti Makhachevovi v současné formě je bláznovství.

Islam bude dominantní v postoji a na zemi rozhodně nebude ztrácet. Pokud chcete vylepšit kurz, zkuste Makhachevovu výhru na body, protože Thiago nebyl nikdy ukončen před limitem.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.