Top-Fight.cz - bojové sporty
Islam Makhachev Thiago Moises ufc fight night

UFC Fight Night: Islam Makhachev vs. Thiago Moisés, informace

UFC se vrací do APEX Centra! To sledovaným turnajem UFC on ESPN 26. Hlavní zápas celé akce obstarají dvě elitní lehké váhy Islam Makhachev a Thiago Moises.

Šestadvacetiletý Brazilec má momentálně tři výhry v řadě, kdy nejprve utáhl málo vídanou pákou Achilles Lock veterána Michaela Johnsona a poté na body přetlačil Bobbyho Greena a Alexandera Hernadeze.

Na své soupeře vyšle v průměru 2.85 významných úderů s přesností 37 %. I když je hlavní síla Thiaga na zemi, kde dominuje díky černému pásu v BJJ, zaznamenal v kariéře i tři knockouty. V postoji těží z otočeného guardu a hodně nečitelného způsobu boje. Celková bilance reprezentanta American Top Teamu je patnáct výher a čtyři porážky, kdy 40 % vítězství získal submisí.

Islam Makhachev je považován za možného nástupce Khabiba Nurmagomedova. Oba bojovníky spojuje dagestánský původ a populární Orel je Islamovým mentorem již od počátku kariéry. Makhachev má nyní impozantní sérii 7 výher v řadě.

Poslední, kdo ochutnal tvrdost devětadvacetiletého borce, byl na UFC 259 Drew Dober. Američan sice vydržel až do třetího kola, ale v něm podlehl na Arm-Triangle-Choke. Islam v tomto zápase trefil 102 významných úderů a doručil tři strhy. Velká naděje lehké váhy má svoje kořeny v Sambu, Judu a Sanshou. Na své oponenty vyšle v průměru 2.00 signifikantních úderů s přesností 56 % za minutu.

UFC Fight Night: Makhachev vs. Moisés

Makhachev se vrátil po téměř dvouleté pauze a vypadal naprosto impozantně. Dokáže dostat své protivníky do podobně hlubokých vod jako Khabib a navíc působí v postoji mnohem uvolněnější. Moises je obrovsky kreativní bojovník s výborným BJJ. Je na něj vypsán krásný kurz, který určitě láká, ale sázet proti Makhachevovi v současné formě je bláznovství.

Islam bude dominantní v postoji a na zemi rozhodně nebude ztrácet. Pokud chcete vylepšit kurz, zkuste Makhachevovu výhru na body, protože Thiago nebyl nikdy ukončen před limitem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email