UFC Fight Night: Rob Font vs. Cody Garbrandt

UFC Fight Night: Rob Font vs. Cody Garbrandt

Hlavní zápas UFC Fight Night 188 nám nabídne střet dvou špičkových borců bantamové váhy. Celý kolotoč se vrací do Las Vegas a nás po fantastické atmosféře na turnaji UFC 262 čeká opět prázdná hala.

Bývalý šampion Cody Garbrant se po ztrátě titulu nenacházel v dobrém rozpoložení a prohrál i následující dva zápasy. Vždy se jednalo o stejný scénář. No Love se nechal strhnout do zběsilé přestřelky a skončil knockoutován na podlaze klece.

Loni se Cody vrátil po více než roční pauze a v zápase Raphaelem Assuncaem ukázal, že by se u něj mohlo blýskat na lepší časy. Bojoval takticky a na konci druhého kola vytáhl úžasný úder, který budeme vídat v highlightech ještě roky. Stále teprve devětadvacetiletý Američan tak upravil svůj rekord na dvanáct výher a tři porážky, kdy 83 % vítězství získal knockoutem.

Rob Font střídal dlouhé roky horší i světlejší momenty rovnou měrou. Nyní se zdá, že zápasově vyzrál a dokáže udržet stabilní formu po delší čas. Odměnou mu jsou tři vítězství v řadě a poprvé v kariéře šance probojovat se k titulovému výstřelu.

Rodák z Leominsteru nejprve na body přetlačil současného šampiona Bellatoru Sergio Pettise, následně stejným způsobem eliminoval divokého Rickyho Simona, nakonec v prvním kole vyřídil i titulového vyzyvatele Marlona Moraese. Třiatřicetiletý borec půjde do největšího zápasu kariéry s bilancí osmnáct výher a čtyři porážky, kdy 44 % vítězství získal knockoutem.

UFC Fight Night: Rob Font vs. Cody Garbrandt

Garbrant i Font jsou rozhodně nejlépe technicky vybavenými boxery v celé divizi. Rob má na bantam fantastické rozpětí paží, které dokáže výborně využívat. Další jeho obrovskou devízou je schopnost číst soupeře a inkasovat absolutní minimum úderů.

No Love bude muset zachovat chladnou hlavu a navázat na taktický výkon z posledního souboje. Opět by mu v tom měl pomoci jeho trenér Mark Henry, který je v sestavování fungujícího game planu uznávanou kapacitou. Určovat výsledek zápasu takto vyrovnaných borců je opravdu ošemetné, ale podle nás zvítězí energičtější Garbrant, který má v rukavicích větší bomby a pohybově je na tom o kousek lépe. Na stejném galavečeru se představí i David Dvořák.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue