top fight logo export web
6845986d15415b4561e802a6407463f99ca8fdff

UFC – Gustafsson Alexander – Smith Anthony

Hlavní událostí UFC Fight Night 153 je souboj v polotěžké váze mezi domácím Gustafssonem a americkým bijcem Smithem. Oba borci jdou do tohoto zápasu po nářezu, který jim uštědřil fenomenální Jon Jones. Papírově lépe z této konfrontace vyšel Smith. Zvládl odolávat Jonesovým útokům plných pět kol a na konci čtvrtého přežil i ilegální koleno na hlavu. Gustafsson vydržel do poloviny třetího kola, ale v začátku zápasu byl určitě pro Jonese větší hrozbou než pasivní Smith, který šampiona prakticky neohrozil.

Alexander Gustafsson jde do tohoto souboje s bilancí 18 výher a 5 porážek, 61 % vítězství získal KO/TKO. V průměru vyšle 4,01 signifikantních úderů za minutu s přesností 40 %. I když je „The Mauler“ Gustafsson stále považován za absolutní špičku, nasbíral z posledních 8 zápasů 4 prohry. Pokud chce tedy pomýšlet na udržení v top 5, měl by reprezentant AllStars Training Center zabrat a tento zápas zvládnout.

Anthony Smith měl fantastický loňský rok, ve kterém stihl 5 zápasů a připsal si 4 vítězství. Celkově už zkušený Američan nasbíral 31 výher a 14 porážek, působivou bilanci ukončení podtrhuje 55 % KO/TKO a k tomu 35 % submisí. „Lionheart“ Smith vyšle 3,19 úderů za minutu s přesností 50 %. Tento zápas slibuje opravdu atraktivní podívanou pro všechny fanoušky postojových přestřelek. Pokud máte rádi bitvy, kdy proti sobě stojí dva tvrdí ranaři a nekompromisně si vyměňují údery, bude tento zápas to pravé. Gustafsson je na polotíhu obrovský a i se Smithem bude mít výhodu v dosahu. Navíc je to opravdu excelentní boxer s výborným pohybem na nohou. Lionheart zase lépe kope a kombinuje údery s koleny. I když si Smith dokáže poradit i na zemi, nedá se předpokládat, že by Alexandera, který svůj wrestling za poslední roky hodně zlepšil, dokázal strhnout nebo házet. Favoritem je pro nás švédská hvězda. Vzhledem k odolnosti obou bojovníků se zápas nejspíš protáhne do šampionských kol a nebo až na body. I tak věříme v Gustafssonovo vítězství, kterým potěší vyprodanou Ericsson Globe.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.