Top-Fight.cz - bojové sporty

UFC – Gustafsson Alexander – Smith Anthony

Hlavní událostí UFC Fight Night 153 je souboj v polotěžké váze mezi domácím Gustafssonem a americkým bijcem Smithem. Oba borci jdou do tohoto zápasu po nářezu, který jim uštědřil fenomenální Jon Jones. Papírově lépe z této konfrontace vyšel Smith. Zvládl odolávat Jonesovým útokům plných pět kol a na konci čtvrtého přežil i ilegální koleno na hlavu. Gustafsson vydržel do poloviny třetího kola, ale v začátku zápasu byl určitě pro Jonese větší hrozbou než pasivní Smith, který šampiona prakticky neohrozil.

Alexander Gustafsson jde do tohoto souboje s bilancí 18 výher a 5 porážek, 61 % vítězství získal KO/TKO. V průměru vyšle 4,01 signifikantních úderů za minutu s přesností 40 %. I když je „The Mauler“ Gustafsson stále považován za absolutní špičku, nasbíral z posledních 8 zápasů 4 prohry. Pokud chce tedy pomýšlet na udržení v top 5, měl by reprezentant AllStars Training Center zabrat a tento zápas zvládnout.

Anthony Smith měl fantastický loňský rok, ve kterém stihl 5 zápasů a připsal si 4 vítězství. Celkově už zkušený Američan nasbíral 31 výher a 14 porážek, působivou bilanci ukončení podtrhuje 55 % KO/TKO a k tomu 35 % submisí. „Lionheart“ Smith vyšle 3,19 úderů za minutu s přesností 50 %. Tento zápas slibuje opravdu atraktivní podívanou pro všechny fanoušky postojových přestřelek. Pokud máte rádi bitvy, kdy proti sobě stojí dva tvrdí ranaři a nekompromisně si vyměňují údery, bude tento zápas to pravé. Gustafsson je na polotíhu obrovský a i se Smithem bude mít výhodu v dosahu. Navíc je to opravdu excelentní boxer s výborným pohybem na nohou. Lionheart zase lépe kope a kombinuje údery s koleny. I když si Smith dokáže poradit i na zemi, nedá se předpokládat, že by Alexandera, který svůj wrestling za poslední roky hodně zlepšil, dokázal strhnout nebo házet. Favoritem je pro nás švédská hvězda. Vzhledem k odolnosti obou bojovníků se zápas nejspíš protáhne do šampionských kol a nebo až na body. I tak věříme v Gustafssonovo vítězství, kterým potěší vyprodanou Ericsson Globe.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
viktor pesta ragozin

Viktor Pešta jednal s bojovou organizací RFA! Odejde z OKTAGONu?

Bojová organizace RFA do toho vlítla pěkně zhurta a už teď se může chlubit velkými jmény, které se jí podařilo podepsat. Jsou mezi nimi například Tomáš Deák, Leo Brichta a nově se vyrojily spekulace, že se do organizace chystá i Viktor Pešta. Jak to teda je?