UFC – Marlon Moraes – Cory Sandhagen

UFC nám momentálně nabízí zajímavě obsazený turnaj prakticky každý týden a ne jinak tomu bude i o tomto víkednu. UFC Fight Night 179 má jako hlavní tahák naplánovaný souboj mezi Marlonem Moraesem a Corym Sandhagenem. Oba borci se nacházejí na samém vrcholu bantamové váhy a usilují o mistrovskou příležitost. 

Marlon Magic Moraes jde do tohoto zápasu s bilancí třiadvacet výher a šest porážek, kdy 43 % vítězství získal rozhodnutím bodových sudí. V průměru vyšle na soupeře 3,53 významných úderů za minutu s přesností 39 %. Marlon si v posledním zápase dokázal poradit s bývalým šampionem Josem Aldem, kterého na UFC 245 udolal na body. Dvaatřicetiletý Brazilec byl před více než rokem blízko k zisku titulu, ale v souboji o uvolněný pás podlehl šampionu bantamové váhy Henrymu Cejudovi. Moraes je komplexní bojovník, který tlačí na své soupeře a pěkně kombinuje údery s kopy. Má také černý pás v BJJ a čtyři kariérní vítězství získal na rear-naked-choke.

Cory Sandhagen má momentálně rekord dvanáct výher a dvě porážky, kdy 42 % vítězství získal na body. Na soupeře průměrně vyšle neuvěřitelných 6,95 signifikantních úderů za minutu s přesností 48 %. Osmadvacetiletý Američan vletěl do UFC jako velká voda a v prvních pěti zápasech nenašel přemožitele. To mu vyneslo souboj s Alajamainem Sterlingem o post příštího vyzyvatele. Bohužel pro Coryho, Funk Master s ním udělal krátký proces a za minutu a půl jej uškrtil. Cory je v kleci naprosto nevypočitatelným elementem, který střílí překvapivé údery a na pletivu úřaduje tvrdými koleny a lokty.

Pokud se bude boj odehrávat v postoji, má větší šanci na výhru Sandhagen. Lépe kontroluje vzdálenost, bude mít výraznou výškovou převahu a Moraes si svým stylem bude chodit pro tvrdé kontry. Cory je navíc nepříjemný neustálým měněním gardů. Očekáváme dlouhý vyrovnaný zápas, na jehož konci se bude radovat Američan a nastartuje tak svojí cestu za první titulovou šancí. Kurz na Coryho Sandhagena je 1,74.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue