UFC – Miocic Stipe – Cormier Daniel

Po skoro ročním čekání se konečně pohne situace na vrcholu nejtěžší váhové divize UFC. Na turnaji 252 nás čeká třetí a závěrečný souboj mezi Stipe Miocicem a Danielem Cormierem. Ten podle Dany Whitea určí, kdo je nejlepší těžkou váhou historie organizace.

Daniel DC Cormier půjde do poslední bitvy své bohaté kariéry s bilancí dvaadvacet výher a dvě porážky, kdy 45 % vítězství získal knockoutem. V prvním vzájemném zápase dokázal Stipeho ukončit na konci prvního kola a postarat se tak o prvotřídní překvapení. Dlouholetý šampion sice nastoupil dobře, ale lehce podcenil tvrdost úderů a po jednom z nich se poroučel k zemi. Odveta nabídla úplně jiný obrázek. DC posilněný předchozí výhrou diktoval tempo, bez respektu chodil za Miocicem a pouštěl se do tvrdých výměn.

Miocic Stipe vs. Cormier Daniel v odvetě ve třetím zápase

Stipe pojal odvetu mnohem taktičtěji a snažil se postupně Cormiera oslabovat a neudělat další osudovou chybu. Tato strategie se ukázala jako vítězná. Stipe ve čtvrtém kole trefil několik perfektních úderů na spodek a Cormier očividně zvadl. Miocic vše dokonal minutu před koncem předposledního dějství a titul se stěhoval zpět k dlouholetému šampionovi. Ten má momentálně bilanci devatenáct výher a tři porážky, kdy 79 % vítězství získal knockoutem.

Jak bude vypadat závěr trilogie? Oba borci měli v předchozích zápasech své momenty, ale hlavním motivem posledního dílu bude neudělat žádnou velkou chybu. Očekáváme dlouhý a opatrný zápas, který se bude spíše podobat druhému duelu než tomu úvodnímu. Hodně fanoušků i odborníků řešilo, že DC zatím nepoužil svůj excelentní wrestling, ale Miocic je v této disciplíně také výborný, i když ji tolik nevyužívá. Souboj dvou legend perfektně ovládajících své řemeslo se těžko tipuje a vše může změnit jeden přesný úder.

Pokud si ale musíme zvolit vítěze, bude jím Stipe Miocic. Zvládl obrovský tlak, který na něm ležel před odvetou, a nyní půjde s čistou hlavou obhájit svůj milovaný pás. Čím bude souboj trvat déle, porostou jeho šance na vítězství. Kurz na výhru současného šampiona je 1.86.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue