Sleduj nás

UFC - Namajunas Rose - Andrade Jessica

Šampionka Namajunas vyráží za další obhajobou na horkou brazilskou půdu. Na akci UFC 237 se jí postaví do cesty domácí hvězda Jessica Andrade. Jeunesse Arena a Rio de Janeiro bude pro Rose místo zatím největší zkoušky v její dosavadní kariéře.

Mladá Američanka má momentálně bilanci 9 výher a 3 porážky, z toho 63 % vítězství získala submisí. Rose má průměr 3,72 signifikantních úderů za minutu s přesností 42 %. Navíc průměrně doručí 2,34 takedownů za zápas s úspěšností 59 %. Z posledních 7 zápasů prohrála Namajunas pouze jediný. To navíc hodně sporně děleným rozhodnutím s Karolinou Kowalkiewicz. Titul dokázala vyrvat suverénní Joaně Jedrzejczyk. V prvním zápase, který do té doby suverénní Polka hodně podcenila, vyhrála TKO v čase 3:03 prvního kola. Následovala okamžitá odveta, ve které ale Rose potvrdila nadvládu a po precizním výkonu zvítězila jasně na body.

Jessica Andrade jde do tohoto zápasu s rekordem 19 výher a 6 porážek. Průměr signifikantních úderů za minutu má 6,58 s přesností 52 %. Andrade dokázala ukončit 6 soubojů TKO a 7 submisí. Navíc dokázala v UFC doručit neskutečných 33 takedownů. Momentálně má 3 výhry v řadě. Nejprve dvě dominantní výhry na body. Naposledy totálně přejela Karolinu Kowaliewicz, kterou ukončila KO za dvě minuty.

Tento souboj bude klasický střet technické bojovnice s výborným pohybem proti brutální síle a buldočí vůli. Namajunas má výborný boxing, v soubojích s Jedrzejczyk dokázala vyhlášenou postojářku přestřílet a ukázala, že načasováním a pohybem je na zcela jiném levelu. Andrade agresivitou a dobrým wrestlingem znepříjemní soupeřce každou vteřinou v kleci. Pokud si tedy máme vybrat, volba padne na současnou šampionku Namajunas. Pokud jí nesemele nepřátelské prostředí, měla by těžit z většího dosahu a celkově chytřejšího způsobu boje. Kurz je až neskutečně nakloněný k Andrade a na Rose je vypsaných krásných 2.05.