Sleduj nás

UFC on ESPN 28: Sean Strickland vs. Uriah Hall

UFC on ESPN 28: Sean Strickland vs. Uriah Hall
Ani tento víkend nás organizace UFC nenechá bez naší oblíbené zábavy a na programu je tak turnaj, kde se v hlavním zápase střetne Uriah Hall a Sean Strickland.

Prime Time Hall se momentálně nachází na osmé příčce žebříčku střední váhy a drží sérii čtyř výher v řadě. Jeho poslední vítězství jej ale příliš netěšilo. Bývalý šampion Chris Weidman si o Uriaha zlomil nohu již po sedmnácti vteřinách a bylo po zápase.

Deset měsíců zpátky vyřídil Hall další legendu, to Andersona Silvu, kterému i přes veškerý projevovaný respekt nedal šanci a ukončil jej TKO ve čtvrtém kole. Celková bilance šestatřicetiletého Američana je tak sedmnáct výher a devět porážek, kdy 76 % vítězství získal knockoutem.

Sean Strickland se nachází na jedenácté pozici žebříčku a má také čtyři vítězství v řadě. To poslední  přišlo letos v květnu na turnaji Procházka vs. Reyes. Sean si zde na body poradil s nebezpečným Polákem Krisztofem Jotkem. Tarzan měl v roce 2018 vážnou nehodu na motocyklu a zdálo se, že je s jeho kariérou konec.

Dva roky trvající rehabilitace jej ale dokázala opravit natolik, že opět předvádí v kleci svůj agresivní a atraktivní způsob boje. Třicetiletý borec zahájil profesionální kariéru již v sedmnácti letech v organizaci King of the Cage. Zde se stal šampionem a titul dokázal pětkrát obhájit, než neodolal vábení UFC. Do svého nejdůležitějšího zápasu nastoupí Strickland s bilancí třiadvacet výher a tři porážky, kdy 43 % vítězství získal knockoutem.

Sean Strickland vs. Uriah Hall


Vzhledem k Hallově silné obraně proti strhům se dá očekávat, že se boj odehraje převážně v postoji. Strickland má ostrý box a je to velkoobjemový útočník, který je zvyklý chodit do přestřelek i za cenu toho, že inkasuje. Pro tento styl mu ovšem chybí lepší pohyb hlavy, a to může být proti dynamickému Hallovi problém.


Ten si dokáže výborně počkat na kontr a fintou si protivníka připravit na finální úder. Uriah si připsal sedm z posledních osmi výher právě knockoutem a podle nás je to schopný zopakovat i tentokrát. Kromě výborného kurzu pro něj hovoří i skoro deseticentimetrová výhoda v dosahu, a proto zkusíme výhru zavedeného veterána.

Ber 600 spinů úplně zdarma - Registrace zde


Další články

Mikulášek hlásí návrat. Kariéru chce ukončit tam, kde vše začalo

Je to jméno, které budí emoce, ať už pozitivní či negativní, avšak lhostejnost mu je cizí. Václav Mikulášek znovu rozvířil vody domácí scény, když v rozhovoru se Samuelem Krištofičem přiznal, že „viděl nervozitu“ na svém někdejším rivalovi a že by si s ním rád střihl odvetu na půdě největší česko-slovenské organizace.

Mikulášek hlásí návrat. Kariéru chce ukončit tam, kde vše začalo

Návrat krále, nebo cesta do záhuby? Fury dostal okamžitou šanci na titul

Sotva Tyson Fury pověsil boxerské rukavice na hřebík, už je zase sundává, aby čelil nové hrozbě, která by jej mohla vystřelit zpět na vrchol, nebo definitivně srazit do prachu. Jen pár dní po ohlášení velkolepého comebacku přistála na stole britské legendy nabídka, jež se v tomto sportu neodmítá, a to okamžitá bitva o pás světového šampiona.

Návrat krále, nebo cesta do záhuby? Fury dostal okamžitou šanci na titul

Dlužíš mi zápas! McGregor vytáhl starou dohodu a nahání Mayweathera

Psal se rok 2017 a svět sledoval nejdražší boxerský zápas historie, v němž dominoval Floyd Mayweather. Nyní však poražený Ir tvrdí, že existuje druhá část dohody, která nebyla nikdy naplněna. Conor McGregor se po dlouhé pauze hlásí o slovo a žádá, aby legenda ringu vstoupila do jeho světa, a to rovnou před zraky amerického prezidenta.

Dlužíš mi zápas! McGregor vytáhl starou dohodu a nahání Mayweathera

Ulberg musí počkat? Procházka prozradil, proč spěchá do klece

Bojová strategie musí jít tentokrát ruku v ruce s rodinným kalendářem, neboť českou hvězdu smíšených bojových umění čeká na jaře životní role mimo oktagon. „Rád bych zápasil do konce března,“ svěřil se Jiří Procházka a jedním dechem odhalil, že v dubnu očekává narození potomka, což hází vidle do spekulací o termínu jeho další bitvy.

Ulberg musí počkat? Procházka prozradil, proč spěchá do klece

Ať se vzdá titulu! Britská hvězda dává ultimátum neporaženému králi

Už za pár dní vstoupí do klece k nejdůležitějšímu tanci své kariéry, přičemž sebevědomí mu rozhodně nechybí. Britský bouřlivák Paddy Pimblett má v plánu nejen zničit Justina Gaethjeho, ale rovnou si brousí zuby na absolutní trůn. „Všichni budou šokovaní, protože si myslím, že ho knokautuji,“ prohlásil odvážně a zároveň poslal jasný vzkaz současnému vládci divize, jehož budoucnost halí mlha nejistoty.

Ať se vzdá titulu! Britská hvězda dává ultimátum neporaženému králi