top fight logo export web
Neil Magny Shavkat Rakhmanov analyza tip ufc

UFC on ESPN 38: Neil Magny vs. Shavkat Rakhmanov, analýza

UFC se po kratší pauze vrací do svého domovského APEXu, kde se v sobotu v noci odehraje velmi zajímavý turnaj. Pro nás přijde jeho vrchol v hlavním předzápase, kde se utkají mnohaleté zkušenosti s talentovaným mládím.

Neil Magny, rekord 26-8

Neil Magny se v UFC pohybuje bezmála deset let a během své kariéry změřil síly s obrovským zástupem elitních borců. Bohužel pro čtyřiatřicetiletého Američana, nikdy nedokázal dojít až na samotný vrchol a po sérii výher přišla vždy jedna porážka, která jej odstavila od titulové šance.

I tak se může Magny pochlubit skalpy takových hvězd, jako jsou Carlos Condit, Kelvin Gastelum, Robbie Lawler nebo Johny Hendricks. Momentálně má na kontě dvě výhry v řadě, kdy na body přetlačil Geoffa Neala a Maxe Griffina. Celková bilance The Haitian Sensation je šestadvacet výher a osm porážek, kdy 62 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.

Shavkat Rakhmanov, rekord 15-0!

Shavkat Rakhmanov má za sebou v UFC tři zápasy, ve kterých jasně potvrdil pověst nekompromisního ukončovatele, která jej provázela z ruské M-1. Nejprve si Nomád vyšlápl submisemi na Brazilce Oliveiru a Prazerese. V posledním vystoupení poté parádní otočkou sestřelil Carltona Harrise.

Nikdy neporažený sedmadvacetiletý Kazachstánec zvládl vyhrát již patnáct zápasů. Impozantní statistiku umocňuje fakt, že ani jednou nečekal na výrok bodových sudí a k 7 submisím přidal osm knockoutů!

Rakhmanov má sice pouze patnáct zápasů v MMA, ale jako většina borců z těchto končin světa disponuje minimálně další stovkou v Sambu. Na jeho projevu je krásně vidět odmala vypilovaný styl, kdy se může stejně spolehnout na svůj postoj jako na wrestling a práci na zemi.

Shavkat navíc ovládá opravdu širokou škálu strhů, porazů a judo hodů, takže pro jeho soupeře je obrovsky těžké hledat efektivní obranu. Magny je ve wrestlingu také na vynikající úrovni.

Navíc dokáže v klinči perfektně využívat svoji obrovskou postavu a dokáže se na své soupeře skvěle pověsit a vysávat z nich energii. Zkušeně také využívá kolena a umí se bleskově dostat do zad, kde poté nepříjemně pracuje.

Neil Magny Shavkat Rakhmanov analyza tip

UFC on ESPN 38: Magny vs. Rakhmanov, tip a zápas

Magny ve většině zápasů ztrácí v prvním kole a postupně se rozjíždí a přebírá iniciativu. Rakhmanov mu naopak nástupy výborné a snaží se soupeři hned naznačit, že toto nebude jeho den.

Otázkou tedy je, zda Neil dokáže odolat nástupu dravého Kazachstánce a zda půjde do druhého kola v použitelném stavu. Podle nás bude Nomád v tomto souboji dominovat svojí rychlostí a pomalejšího soupeře předčí ve všech směrech.

Mizerný kurz na výhru Rakhmanova se ani nevyplatí sázet, a proto doporučujeme počkat na vypsání pomocných sázek a zkusit výhru Shavkata ve druhém kole.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.