top fight logo export web
1a415d8e789025b69b730d79b1080aefdb01c0ad

UFC – Rivera Jimmie – Yan Petr

Na samotné hraně nabité hlavní karty UFC 238 je souboj dvou uchazečů o titul v bantamové váze. Na jedné straně klece se představí ruské tornádo Petr Yan a na druhé nyní trochu vadnoucí Jimmie Rivera. El Terror Rivera vletěl do UFC jako velká voda a spláchl prvních pět soupeřů, kteří se mu postavili do cesty. Potom ale narazil na Marlona Moraese a ten ho ukončil během půl minuty přesným kopem na hlavu. Rivera si potom ještě poradil s veteránem Dodsonem, ale na dravého Sterlinga opět nestačil a podal i dost mizerný výkon. Nyní se Jimmieho bilance zastavila na 22 výhrách a 3 porážkách, kdy o 73 % vítězství nechal rozhodnout bodové rozhodčí. Rivera má průměr 3,98 signifikantních úderů za minutu s přesností 41 %. Rivera začínal na Kyokushin karate a i nyní rád kombinuje tvrdé údery na tělo s kopy.

Petr Yan půjde do tohoto zápasu s rekordem 12 výher a 1 porážka, kdy 42 % zápasů ukončil KO. Jeho vysokofrekvenční způsob boje dokládá průměr 6,46 významných úderů za minutu s přesností 52 %. Špatná není ani statistika takedownů, 1,73 na zápas s úspěšností 50 %. Poslední vystoupení No Mercy Yana máme ještě v živé paměti. Na pražském UFC zdemoloval Johna Dodsona, kdy soupeře zasáhl 80 údery a inkasoval pouhých 30. Yan má nyní v UFC bilanci 4 výhry a žádná porážka. Dá se předpokládat, že je jednu nebo dvě výhry od titulové šance. Navíc se prezentuje opravdu atraktivním stylem a vyžívá se v drsných přestřelkách.

Tento zápas bude zatím největší zkouškou pro Rusa trénujícího v thajském Tiger Gymu. Rivera je hodně tvrdý oříšek a kdyby se utkali před rokem, byl by favorit on. Nyní ale více věříme ruské kometě. Například v zápase s Jin Soo Sonem předvedl výbornou obranu proti strhům a dokázal se vždy dostat rychle zpět na nohy. V postoji má potom jedny z nejlepších boxerských schopností v celém UFC. Jeho tvrdá a téměř nerozbitná brada rozhodne a naše peníze na jdou jeho výhru. Kurz na Yana je 1.3.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.