Top-Fight.cz - bojové sporty

Hlavní událostí UFC Fight Night 164 bude souboj v polotěžké váze mezi Janem Blachowiczem a Jacare Souzou. Ten se po posledních výsledcích a po obtížném shazování rozhodl vyměnit střední váhu za divizi do 93 kg.

Jacare má bilanci 26 výher a sedm porážek, kdy 56 % vítězství získal submisí. Zkušený Brazilec ukázal v posledních letech i pozoruhodné zlepšení v postoji. Na soupeře vyšle 3,2 signifikantních úderů za minutu s přesností 53 %. Za poslední dva roky si připsal dvě výhry KO nad Weidmanem a Brunsonem.

Jan Blachowicz si udržuje dlouhodobě výbornou výkonost. Na UFC v Praze měl velkou šanci, aby si následně zabojoval o titul držený Jonem Jonesem. Pro polského bijce však přišla ve třetím kole chyba a následovalo tvrdé ukončení od Thiaga Santose. Blachowicz na tento neúspěch zareagoval, na UFC 239 brutálně sestřelil bývalého šampiona Luka Rockholda a prakticky mu ukončil kariéru. Janek tak posunul svůj rekord na 24 výher a osm porážek, kdy 38 % vítězství získal submisí. Na soupeře vyšle 3,5 významných úderů za minutu s přesností 50 %.

Jacare byl dlouhá léta krůček od titulu ve střední váze, ale vždy mu utekl. UFC zažilo v poslední době několik přechodů mezi divizemi, ale výsledek byl vždy tristní. Bývalí šampioni Rockhold i Weidman byli ukončeni drsným způsobem a podle nás čeká stejný osud i Jacareho. Blachowicz je vynikající v obraně takedownů a bude disponovat důležitou výhodou 15 centimetrů v dosahu. Pokud nezvládne Souzu knockoutovat, měl by si dojít pro poklidnou výhru na body. Kurz na Jana Blachowicze je 1.50.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email