top fight logo export web
ufc paris turnaj mma

UFC turnaj už dnes v Paříži! Hlavní zápas Gane vs. Tuivasa

UFC se po týdenní pauze vrací v plné síle, a navíc ve městě, ve kterém se představí úplně poprvé. Důvod je vcelku prostý. Francie zlegalizovala MMA teprve v roce 2020 a loni turnaji zabránila situace okolo covidových opatření.

Město nad Sennou se tak dočká až letos a nutno dodat, že karta je šitá pro místní fanoušky, kteří si prakticky v každém zápase najdou svého domácího favorita.

Hlavní událost večera nám nabídne střet dvou extrémně zajímavých bojovníků těžké váhy. Tai Tuivasa, který bude v roli hosta, jede na neskutečné vlně, která spláchla již pět jeho soupeřů. Sympatický Australan tak zareagoval na tři porážky z přelomu roku 2018 a 2019.

Bam Bam má navíc famózní bilanci ukončení, protože 93 % jeho vítězných zápasů vyřešil TKO nebo knockoutem! I přes tyto parametry ale nastoupí do zápasu jako obrovský outsider.

Na druhé straně klece totiž bude stát bývalý prozatimní šampion Ciryl Gane. Domácí bijec se po kariéře v kickboxu bleskově adaptoval na MMA a dlouho si držel v kleci neporazitelnost.

O tu jej připravil začátkem tohoto roku šampion Francis Ngannou, který všechny překvapil svým wrestlingem. Gane se na těžkou váhu naprosto fantasticky pohybuje a dokáže dobře kontrolovat průběh zápasu. Tuivasa jde prostě soupeři utrhnout hlavu, a tak nás čeká zajímavý střet dvou rozdílných stylů.

Hlavní předzápas obstarají dva poslední tituloví vyzyvatelé ve střední váze. Marvin Vettori i Robert Whittaker nestačili za posledních pět let pouze na jednoho muže, a to šampiona Israela Adesanyu.

Oba mu podlehli hned dvakrát a jejich vzájemný souboj bude pro vrchol divize rozhodně důležitý. Šampion se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, že vyhraje určitě Whittaker, protože má lepší úder a mnohem pestřejší arsenál.

Pro Vettoriho by mohla vést cesta přes jeho wrestling, ale je otázkou, zda si dokáže prosadit své silné stránky i proti extrémně pohyblivému soupeři.

Poslední zápas, na který se podíváme, a který je podle nás trochu neprávem stranou zájmu, je bitva mezi Joaquinem Buckleym a Nassourdinem Imavovem.

První jmenovaný se zapsal do paměti fanoušků svým matrixovým knockoutem proti Kasanganayovi. V posledních šesti zápasech má Buckley pouze jednu prohru a zdá se, že jde správným směrem. Jeho největší problém je ovšem jeho lehkovážnost, kterou se Imavov určitě pokusí potrestat.

190 centimetrů vysoký borec dokáže výborně využívat své fyzické parametry, a to v postoji i na zemi. V posledním zápase si dokonale zapletl Edemna Shahbazyana do krucifixu a poté jej totálně zdemoloval lokty. Na papíře hodně zajímavý zápas může být horkým kandidátem na jeden z bonusů.

UFC Fight Night Paříž: Fight card a výsledky

HLAVNÍ UDÁLOST — 265 liber: Ciryl Gane (10-1) vs. Tai Tuivasa (15-3)

CO-MAIN — 185 liber: Robert Whittaker (23-6) vs. Marvin Vettori (18-4)

185 liber: Alessio Di Chirico (13-6) vs. Roman Kopylov (8-2)

155 liber: Nasrat Haqparast (13-5) vs. John Makdessi (18-7)

135 liber: Taylor Lapilus (18-3) vs. Khalid Taha (13-4)

145 liber: Charles Jourdain (13-5) vs. Nathaniel Wood (18-5)

145 liber: Zarah Fairn (6-4) vs. Allin Perez (7-1)

155 liber: Benoit Saint-Denis (9-1) vs. Gabriel Miranda (16-5)

145 liber: Nassourdine Imavov (11-3) vs. Joaquin Buckley (15-4)

145 liber: Ricardo Ramos (16-4) vs. Danny Henry (12-4)

155 liber: Fares Ziam (12-4) vs. Michal Figlák (8-0)

185 liber: Dustin Stoltzfus (14-4) vs. Abusupiyan Magomedov (24-4)

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!