Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin

UFC – Urijah Faber – Simon Ricky

Hlavní událostí UFC Fight Night 155 bude souboj žen mezi Aspen Ladd a Germaine De Randamie, ale velkou část pozornosti fanoušků na sebe strhává Urijah Faber, který se po dvou letech vrací ze sportovního důchodu. Nečeká jej ovšem nic lehkého, protože ho v kleci přivítá Ricky Simon.

Tento 26letý Američan, který reprezentuje gym Gracie Barra Portland, má momentálně bilanci 15 výher a 1 prohra. Až na body si připsal 53 % vítězství. Na soupeře vyšle 2,51 signifikantních úderů s přesností 39 %. O dost působivější je ale statistika takedownů, kdy má Simon 4,33 strhu na zápas s úspěšností 41 %. V UFC zatím nastoupil do 3 zápasů a vždy odcházel jako vítěz. Poslední Rickyho porážka se datuje do roku 2016, kdy ještě v organizaci Titan FC podlehl Andersonu dos Santosovi. Simon je agresivní tip bojovníka, který je vždy výborně fyzicky připravený a dokáže stupňovat tempo i v posledních minutách zápasu.

Bývalý šampion dnes již neexistující organizace WEC a člen síně slávy UFC, to je ve zkratce vizitka zlatého chlapce, za kterého byl vždy Urijah Faber považován. I když na to absolutně nevypadá, je mu již 40let. Do důchodu odcházel s rekordem 34 výher a 10 porážek, kdy 50 % vítězství získal submisí. Faber má v průměru 2,66 významných úderů za minutu s přesností 41 %. Dokáže také doručit 1,59 strhu na zápas s úspěšností 31 %. Urijah měl několikrát blízko k pásu pro šampiona UFC, ale v prvním případě nestačil na Dominika Cruze (jejich zápas byl vyhlášený jako zápas večera) a podruhé nestačil na Renana Baraa. S kariérou se The Kalifornia Kid loučil vítězstvím, když porazil dalšího veterána Brada Picketta na body. V průběhu celé kariéry se Urijah vyznačoval nátlakovým způsobem boje, kdy těžil ze svého výborného Jiu-Jiutsu, o čemž svědčí 15 ukončení na gilotinu nebo rear-naked-choke.

Tento zápas je hodně ovlivněn dlouhou nečinností Urijaha Fabera. Ricky Simon sice nemá tak působivou schopnost ukončovat své soupeře škrcením, ale v posledních zápasech disponuje výbornou formou, navíc je nabitý energií. Sázka na vracejícího se veterána je vždy velmi nejistou volbou, a proto bereme Rickyho Simona i v nižším kurzu okolo 1.31.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin