Top-Fight.cz - bojové sporty

UFC – Whittaker Robert – Adesanya Israel

Hlavním zápasem UFC 243 bude souboj dvou úřadujících šampionů střední váhy. Prozatímní šampion Israel Adesanya zavítá na horkou australskou půdu a pokusí se vyrvat pás domácímu Robertu Whittakerovi.

The Reaper Whittaker má bilanci dvaceti výher a čtyři porážky, kdy 45 % vítězství získal knockoutem. Jeho poslední dva zápasy byly opravdu epické bitvy, ve kterých pokaždé přetlačil na body famózního Kubánce Romera. Tyto dvě pětikolové války vzaly oběma bojovníkům několik let kariéry a Whittaker se po nich dával zdravotně dohromady prakticky rok. Další věc, kterou tyto dva zápasy a také souboj s Jacare Souzou ukázaly, je Robova obrovská zápasová inteligence a schopnost perfektně dodržovat taktiku.

Israel Adesanya je na poli profesionálního MMA dosud neporaženým bojovníkem, který vyhrál všech svých sedmnáct zápasů a 76 % vítězství získal KO. Bývalý vynikající kickboxer, který dominoval i v prestižní organizaci Glory, letí zatím v UFC vzhůru raketovou rychlostí. Dana White našel v nadaném Nigerijci zalíbení a dopřává mu velkou porci mediálního prostoru. Obrovské plus je Israelova velká zápasová aktivita. Za posledních čtrnáct měsíců nastoupil k šesti zápasům, mezi které patří i střet s jeho idolem Andersonem Silvou.

Titul prozatímního šampiona vybojoval The Last Stylebender v těžkém pětikolovém zápase s Kelvinem Gastelumem. Zde se poprvé projevily malé trhliny v jinak dokonalé hře třicetiletého Afričana. Gastelum se dokázal dostat přes tvrdé kopy a přímky, kterými Israel zastavuje své soupeře. Několikrát ho nachytal pravým hákem při pohybu vzad a ukázal ještě agresivnějšímu Whittakerovi recept na úspěch.

Adesanya v předchozích zápasech často využíval svou schopnost otáčet gard tak, aby měl opačný postoj než jeho soupeři. Usnadnil si tak kopání zadní nohou a čekal na chybu, kterou mohl trestat zadní rukou. V tomto zápase se dá očekávat stejná strategie a bude zajímavé sledovat, jak se s ní Whittaker vypořádá. Oba bojovníky spojuje obrovské množství klamavých pohybů a naznačení, kterými se pokoušejí zmást soupeře. Na papíře vyrovnaný zápas podle nás rozhodne Israelův neortodoxní styl a lepší fyzické parametry. Hlavně patnácticentimetrový rozdíl v dosahu bude Whittaker těžko překonávat. Sázíme na výhru Israela v kurzu 1.85.

Pokud si na tento duel vsadíte u Tipsportu, obdržíte ihned 150,- Kč na sázení zdarma a další výhody, kterými jsou třeba online stream zdarma z MMA zápasů. Registrujte se a vychutnejte si UFC, Oktagon a další skvělé galavečery!

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin