UFC – Whittaker Robert – Till Darren

Sérii galavečerů v Abú Dhabí nám uzavře turnaj UFC on ESPN 14, jehož hlavní atrakcí večera bude souboj dvou středních vah mezi Robertem Whittakerem a Darrenem Tillem.

Bývalý šampion Whittaker se tímto zápasem pokusí odrazit zpět do boje o titul, který mu na UFC 243 odebral Israel Adesanya. Devětadvacetiletý Australan má momentálně bilanci dvacet výher a pět porážek, kdy 45 % vítězství získal knockoutem. The Reaper měl v posledních dvou letech mnoho zdravotních problémů a zranění, která vyplývají z jeho způsobu boje, při kterém hodně rozdá, ale i inkasuje. Robert je komplexní bojovník, jenž sice upřednostňuje rvačku v postoji, ale díky hnědému pásu v BJJ si dokáže slušně poradit i na zemi.

Whittaker Robert vs. Till Darren na UFC

Darren The Gorilla Till se po neúspěšné misi ve veltrové váze posunul do střední. Jak ukázal souboj s Kelvinem Gastelumem, bylo to dobré rozhodnutí. Chuligán z Liverpoolu má rekord osmnáct výher a dvě porážky, kdy 56 % vítězství získal knockoutem. Darren se bude opět spoléhat na svou precizní a tvrdou levačku, která má potenciál poslat do říše snů kohokoliv v této divizi. Otázkou je pouze, v jakém dorazí stavu, protože během karantény trávil většinu času pojídáním fastfoodu a sledováním kanálů pro dospělé.

Na papíře vypadá tento zápas jako ohňostroj násilí a zábavy. Oba borci umí v kleci rozpoutat opravdové peklo a jejich střet hodně napoví o vývoji na špici žebříčku střední váhy. Darren dokáže lépe pracovat na nohou a není jej tak snadné zasahovat, takže se tentokrát přikloníme na stranu svérázného Brita. Kurz na Tillovu výhru je 1.92.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue