top fight logo export web
viktor pesta pfl

Viktor Pešta jde do boje! Je to tu organizačně podobné jako v UFC, chválí nového zaměstnavatele

Dnes v noci začíná nová sezona organizace PFL, do které tentokrát zasáhnou i dvě česká jména. První na řadu přijde Viktor Pešta a zhruba dva týdny po něm i Martina Jindrová.

Šampion OKTAGONu v polotěžké váze zvládl úspěšně vážení i všechny další oficiální předzápasové aktivity. Ve svém živáku Viktor Pešta pochválil nového zaměstnavatele za skvělou organizaci, která mu připomněla časy, kdy válel v UFC.

Na prvním letošním turnaji se představí borci v lehké a polotěžké váze. Akce se uskuteční v Arlingtonu v Texasu a prelims začínají pro českého fanouška v relativně příznivém čase, přesně o půlnoci. Viktor jde na řadu jako třetí v pořadí, takže přibližně okolo jedné hodiny ráno.

PFL má smlouvu s několika národními televizemi, ale ty tuzemské mezi ně bohužel nepatří. I tak mají ale domácí příznivci šanci Viktorovi fandit, a to díky youtubovému kanálu PFL, který nám nabídne prelims i hlavní kartu.

V PFL se borci utkávají pyramidovým způsobem v průběhu celého kalendářního roku o milion dolarů, které dostane každý výherce dané váhové kategorie. První překážkou bude pro Viktora čtyřiatřicetiletý Dagestánec Omari Akhmedov. Zkušený bojovník, který válčil od roku 2013 až do loňska v UFC, působil většinu kariéry ve střední váze.

Zde se utkal s takovými jmény jako Weidman, Vettori nebo Nelson. Viktor tak bude mít výhodu ve svých fyzických parametrech, ale to rozhodně neznamená, že by Wolverina podceňoval.

„Omari je žebříčkově lépe postavený než Puetz a pravděpodobně bude i papírově silnějším soupeřem. Jak je to ve skutečnosti, zhodnotím až po zápase. Wrestling a tvrdé capáky jsou podle mě jeho největší zbraně. To, že budu mít výškovou převahu, nic neznamená. Předpokládám, že Omari s tím umí pracovat, protože i ve střední váze čelil vyšším soupeřům.“

Na turnaji se představí celá řada známých jmen, která donedávna působila v UFC. V hlavním zápase se například ukáže Jeremy Stephens, kterého prověří Clay Collard.

Hlavní karta turnaje PFL

Clay Collard vs. Jeremy Stephens
Raush Manfio vs. Don Madge
Antonio Carlos Jr. vs. Delan Monte
Natan Schulte vs. Olivier Aubin-Mercier

Prelims PFL výsledky

Emiliano Sordi vs. Cory Hendricks
Alexander Martinez vs. Stevie Ray
Marthin Hamlet vs. Teodoras Aukstuolis
Omari Akhmedov vs. Viktor Pesta
Robert Wilkinson vs. Bruce Souto
Simeon Powell vs. Clinton Williams

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.