top fight logo export web
Saul Alvarez Tyson Fury

Canelo ukázal na hlavní příčinu, která Wildera stála trilogii s Furym

Saul „Canelo“ Alvarez si ve svém nitru přál, aby Wilder ovládl trilogii s Furym. Jedna hrubá chyba ho ale stála celý zápas.

O „Bronzovém Bombardérovi“ je všeobecně známo, že to není tradiční boxer. Jeho údery jsou tak neortodoxní a netechnické, že si jeho soupeři nemohou být jisti, odkud a pod jakým úhlem ta rána přiletí. Kdykoliv však dopadne, je to prostě bomba.

Ačkoliv takto vznikla tato bojová přezdívka, razantní úder nebyl tím, na co se Deontay Wilder v zápasech s Tysonem Furym mohl spolehnout. Ano, knockdownoval svého soka, ale vůbec ho na zemi nemohl udržet. A co víc, vždy jasně prohrál na počet rozdaných čistých úderů.

Vedle Furyho se několikrát velmi zblízka podíval na podlahu i sám Wilder. Jeho mysl už nestíhala, reflexy se zpomalovaly a údery se kupily. Wilder tak prohrál celou hvězdnou trilogii a přišel o možnost stát se nejlepším boxerem těžké váhy současnosti.

Deontay Wilder 1

Kde podle Canela byla největší chyba?

„Jednoznačně v pohybu,“ odpovídala boxerská jednička s mexickými kořeny. „Proti člověku, jako je Fury, je velmi obtížné bojovat. On je nonstop v pohybu. Má podstatně lepší pohyb nohou, a především pak hlavou. To Wilder tam stál častokrát jako terč.“

Bomber tak čekal na ten svůj jeden pověstný úder. Vždy zaměřoval a pak vyslal raketu. „Chápu, je to těžká váha, ty údery zde jsou smrtící. Bohužel se nám ukázalo, že proti takové extratřídě, jako je Fury, na tuto zbraň nemůžete vždy sázet. To je ten důvod, proč Fury vyhrál. Měl lepší pohyb, neustále tlačil a nedával Wilderovi prostor zaměřovat. Měl před sebou jen terč, který čas od času vypálil z děla,“ vysvětloval.

Tyson Fury: Přežil jsem temné období. Chlast a koks byly na denním pořádku!

„Tak trochu jsem si přál, abychom se dočkali překvapení a Wilder stav série dorovnal. Upřímně však říkám, že na Furyho neměl. Kdyby z toho bylo deset zápasů, Deontay by možná nějaký vyhrál, ale většina by šla za jeho soupeřem,“ vypověděl Canelo.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.