top fight logo export web
iransky hulk zapas vzhled

Ford: Bylo mi řečeno, že Hulk měří 2 metry a zabíjí pohledem. Ve skutečnosti jsem ale narazil na buřta

Hulk, který měří dva metry, pod jeho nohami se otřásá zem a svým pohledem nahání strach. Takto byl promotéry představen Sajad Gharibi.

Perský Herkules, Íránský Hulk, národní hrdina… To vše jsou přezdívky, jaké byly uděleny Sajadu Gharibimu, tedy ještě donedávna pouhé celebritě sociálních sítí, kterou ovšem asi nikdo neznal osobně. Přesto si dlouhá léta otevírala pusu s úmyslem, že chce boxerský zápas.

Její častou a oblíbenou obětí se stal herec a kulturista Martyn Ford, který si jednoho dne řekl dost a nabídku k boji přijal. Nutno však dodat, že jak později zjistil, tak se jeho představy o mohutnosti soupeře značně vyhýbaly realitě.

Íránský cvalík, nikoliv Hulk

„Já si skutečně myslel, že budu bojovat s opravdovým Hulkem. Když mě oslovili jeho promotéři, to bylo samé ‚vypadá jak Hulk, má svaly jak Herkules, měří dva metry, soupeře zabíjí pouhým pohledem‘, no prostě masakr,“ vzpomínal Ford.

„Neumíte si představit, jaký to byl šok, když se proti mně objevil tento člověk. Žádné dva metry, žádné svaly, mohutnost nabíral pouze v pase. Tohle že je ten váš Íránský Hulk? Celou dobu mi promotéři prodávali něco jiného,“ štvalo ho.

„Když už jsem ale vložil tolik úsilí do přípravy, byl jsem ochoten do toho zápasu i tak jít. Vše se změnilo až v momentě, co mě Gharibi začal osočovat, jak je ze mě psychicky v řiti, jak jsem mu zkazil život a jak se ho vzdala rodina,“ vyjasňoval.

„Samotným vrcholem bylo, když se rozbrečel před televizními obrazovkami. V ten moment mi bylo jasné, že nemohu bojovat s někým, kdo je schopen si po boji se mnou vzít život. Tohle já na triku mít nemůžu,“ odůvodnil, proč z boje odstoupil.

Ford Gharibi Hulk

Přesun k MMA

Protože však boxerská anabáze nevyšla a ve své podstatě byl celý dlouho připravovaný turnaj pro londýnskou O2 arenu zrušen, připravil si Martyn Ford pro své fanoušky omluvu v podobě MMA souboje.

„Slíbil jsem vám svůj profesionální bojový debut a ten také hodlám dodržet! Box to sice už nebude, ale přesuneme se rovnou k MMA! Už teď jsem v kontaktu s KSW a společnými silami se mi pokusíme najít vhodného soupeře,“ prozradil Ford deníku Mirror.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.