top fight logo export web
Mike-Tyson

Mike Tyson odhalil, jakou taktikou by zdolal Tysona Furyho

Mike Tyson zavzpomínal na svá aktivní léta a řekl, jak by si poradil se soupeřem, jako je Tyson Fury.

Fury je v současné chvíli nejlepší těžká váha planety a dle mnohých i jedna z nejlepších celé historie boxu. Logicky se tedy nabízí srovnání, jak by si takový borec vedl proti smetánce ze staré školy, ve které působili Evander Holyfield, Lennox Lewis či Mike Tyson.

Skutečnou odpověď na tuto otázku bohužel nezjistíme, ale čistě teoreticky takový Mike Tyson věří, že by si s Furym v době své aktivní éry dokázal poradit. Stačilo by údajně navolit vhodnou taktiku a nenechat se zmást fyzickými parametry svého soupeře.

„Fury je velmi vysoký boxer, ale povím vám, že výška ani styl nehrají v ringu tu největší roli. Vše je to o morálce, která vede bojovníka k vítězství,“ chopil se slova slavný Iron Mike.

„Pravý šampion je zrozen z vůle, odhodlání a touhy. Výhra se rodí v hlavě, a proto věřím, že za mých mladých let bych Furyho porazil.

mike tyson navrat vek

Proti soupeři Furyho rozměrů musíte být velmi agresivní a nonstop se držet v jeho těsné blízkosti. Neustále hýbejte hlavou a buďte neustále v pohybu. Útočte ze všech možných úhlů a útočte na jeho tělo.

Podstatné je však proti Furymu boxovat nablízko. Nenechávejte vyniknout jeho dlouhé paže, z dálky vás vždy zasáhne. Zblízka bude mít problémy. Neustálý pohyb. Bum, bum, tělo, tělo, bum, brada. Takhle věřím, že by se dal porazit,“ podělil se Mike o svůj názor.