top fight logo export web
tyson fury navrat

Tyson Fury odhalil, koho by rád viděl v boji o jeho uvolněný pás těžké váhy WBC

Protože se chystá do boxerského důchodu, má být jeho pás těžké váhy WBC k dispozici novým uchazečům.

Tyson Fury nyní v sobotu v noci přemohl Dilliana Whytea, čímž dle vlastních slov ukončil etapu týkající se jeho profesionální boxerské kariéry.

„Už tady není nic víc, čeho bych mohl dosáhnout. Vyhrál jsem každý možný titul, jaký jsem jenom vyhrát mohl. Cítím, že je má mise úspěšně naplněna. Tohle bude skutečný konec Gypsyho Kinga,“ oznámil během pozápasové tiskové konference.

Tyson sice vyhrál všechny možné mistrovské tituly, ale pokaždé to bylo v jiném bodě jeho kariéry. Svět by si naopak přál vidět, aby všechny prestižní pásy držel současně. A na to by se musel střetnout ještě s vítězem bitvy Oleksandr Usyk vs. Anthony Joshua 2.

whyte fury box vysledek

„Dal jsem slovo své ženě. Celé dlouhé měsíce nejsem vůbec doma, pořád jen trénuji a nemám možnost sledovat růst svých dětí. To je věc, kterou hodlám nyní napravit. Nepotřebuji žádné peníze a ani žádného Joshuu, abych si cokoliv dokazoval,“ reagoval. A přesto stejně mnozí fanoušci doufají, že si svůj názor ještě rozmyslí a do té jedné bitvy se postaví.

Kdyby se však už nepostavil a uvolnil tak svůj pás těžké váhy federace WBC, rád by do hry zapojil bývalého šampiona.

„Já osobně bych moc rád dal šanci Deontayi Wilderovi. A je mi úplně jedno, proti komu to bude. Podle mě se Wilderovi nedostává takového uznání, jaké si právem zaslouží. Stále to totiž je druhá nejlepší těžká váha světa. Věřím tomu, že naprosto každého vypne,“ řekl Fury.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.