top fight logo export web
silva paul mma zapas box

UFC legenda tipuje vítěze zápasu Jake Paul vs. Anderson Silva

„Jake Paul je skutečný bojovník, nevybírá si snadné soupeře, a to se musí respektovat.“

Nestárnoucí Anderson Silva nám ještě aspoň jednou nabídne něco ze svého umění, když si koncem října stoupne do nitra ringu, kde bude čelit nadějnému americkému boxerovi Jakeu Paulovi.

Doba je ovšem neúprosná a slavný brazilský Pavouk, který kdysi býval šampionem v UFC, je nyní papírovým outsiderem. Na Jakea jsou vypsány nižší kurzy a mnoho lidí se domnívá, že ve své dobře rozjeté boxerské kariéře nezaváhá. Co si o tom myslí taková legenda, jako je Chuck Liddell?

„Domnívám se, že toto je velmi nevyzpytatelný zápas pro obě strany. Tedy jak pro Andersona, tak i pro Jakea. Rozhodně to nevidím tak, jak ukazují papírové předpoklady, že by měl Jake rozhodně vyhrát. Spíše si myslím, že to bude více 50/50,“ prozradil známý „Iceman“.

„Anderson sice stárne, ale pořád je to prvotřídní postojář. Na rozdíl od Paulových předchozích soupeřů, tedy hlavně Askrena s Woodleym, tkví jeho základy v postojových disciplínách, nikoliv ve wrestlingu. Silva je ryzí postojář, což dokázal ve svých posledních zápasech, kde přeboxoval Caesara Chaveze Juniora,“ poukazoval.

Anderson Silva box

„Ve své predikci tedy hodlám jít lehce proti proudu a sázím na Silvovu výhru. Podle mě Jakea ukončí před limitem. Nevím sice v jakém kole, ale rozhodně se budu dívat. Hodně štěstí oběma borcům, samozřejmě i Jakeovi, protože to je skutečný bojovník. Vydal se na dráhu boxera, na nic si nehraje a nevybírá si snadné soupeře. Že se vydal na tuto drsnou cestu, za to ho musíme respektovat,“ uzavřel Liddell.