top fight logo export web
Patrik Kincl dcera

Jen sekundy od neštěstí! Patrik Kincl pohotovým zásahem zachránil dceři život

Patrik Kincl vyhrál jednu z největších životních bitev, a to si nemusel ani stoupnout do nitra klece.

Mezi profesionály působí již dobrých patnáct let, ale teprve až teď stál tváří v tvář své největší zkoušce. Jeho malá dcerka se totiž dusila olivou a její život v podstatě visel na vlásku.

O pohotovém zásahu svého taťky se rozpovídal lékař motolské nemocnice Marek Dvořák. Ten popsal nejenom hrdinské počínání Patrika, ale navíc i přidal návod ostatním rodičům, kdyby se nedej Bože ocitli v podobné situaci.

Patrik Kincl zachránil život

„Na záchranu života nemusíte bejt žádnej extra lumen, nejostřejší tužka v penále ani nejchytřejší delfínek v moři. Patrik Kincl je toho živoucím důkazem,“ snažil se Dvořák začít odlehčeně, ovšem netrvalo dlouho a zvážnil. „Ne, teď vážně, všechna čest – Paťas nedávno zachránil život svojí dceři, která se dusila olivou,“ napsal na své sociální sítě.

„Tohle je přesně příklad situace, kdy první pomoc holých rukou zachrání někomu život. Je to ta první pomoc, na kterou nepotřebujete žádný pomůcky, ale když nic neuděláte, ten člověk umře,“ pokračoval s tím, že hlavní roli v takových případech hraje zejména čas.

„Tady je návod, jak postupovat v krizové situaci: udeřte dítě mezi lopatky, klidně až 5x. Musí to bejt fakt taková je*a, abyste z něj tu věc dostali. Žádné hlazení, ale zas mu zkuste nezlomit obratle,“ radil Dvořák.

„Pokud nepomohou údery, stlačte miminu hrudník. Pokud se jedná o větší dítě, tak nadbřišek. Zas to můžete zkusit až pětkrát, ale s takovou intenzitou, aby další stlačení nebylo prostě potřeba, protože se to povede. Pokud by dítě přestalo reagovat, začněte ho resuscitovat,“ zněla jeho rychlá rada, kterou by měl znát každý rodič.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.