Top-Fight.cz - bojové sporty

„Než se doma nudit nebo se flákat po ulicích, je lepší jít si zaboxovat,” popisuje středoškolák z pražského Žižkova, proč několikrát týdně navštěvuje místní tělocvičnu.

Boxerský klub Oči tygra otevřel bývalý šampión a osminásobný mistr republiky Stanislav Tišer, aby ochránil romské děti před nástrahami ulice.

Z oprýskaného klubu se mu podařilo vybudovat důležité místo, které bezplatně navštěvují mladí lidé z celého Žižkova, žijící často ve složitých sociálních podmínkách.

Mladší i starší, dívky i chlapce, všechny spojuje zápal pro box a přátelství s respektovaným a vřelým romským trenérem, který jim často nahrazuje blízkého člena rodiny.

Energickému boxerovi se s otcovskou autoritou daří vštěpovat svým svěřencům sportovní pravidla, která jejich životu dávají řád a posilují nejen jejich svaly, ale i křehká sebevědomí.

Svižný snímek mladé dokumentaristky Jany Počtové zachycuje i radikální zásah do zaběhnutého pořádku. Tělocvičnu čeká celková rekonstrukce hrazená z prostředků městské části, po které se má proměnit na moderní Centrum pro kontaktní sporty.

Trenér se nostalgicky loučí se starým prostorem a s lehkými obavami očekává budoucnost. Najde se tu místo pro jeho Oči tygra?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Česko
  • Muž, jenž vytáhl romský gang z bídy: Flákali se, brali drogy a čuchali toluen. Musel jsem to změnit