top fight logo export web
attila_vegh_oktagon

Připravím se jako nikdy! Karlose porazím i podruhé, věří si do odvety Attila Végh

Byl to zápas, který pomohl k popularizaci MMA na domácím území jako žádný jiný. Attila Végh, který šel do Zápasu Století po porážce jako outsider, dokázal šokovat vyprodanou O2 arenu a v čase 2:07 prvního kola zvítězil knockoutem.

Bleskový a jednoznačný průběh očekávané bitvy nedával Terminátorovi velké šance při jeho žádosti o okamžitou odvetu. Karlos ale dokázal rozjet další vítěznou sérii a svého rivala vyzýval při každé příležitosti.

Momentálně drží Karlos Vémola sérii čtyř výher v řadě a podle všech indicií se blíží vysněná šance vrátit Attilovi bolestnou porážku, která, jak Vémola sám uvedl, rozlomila jeho psychiku a málem mu i rozvrátila rodinu.

To bývalý šampion Bellatoru si po úspěšné misi vzal dlouhé volno, dosud trvající. Práce měl i tak dost. Narození dítěte, chod úspěšného gymu, který má již dva zástupce v UFC a v neposlední řadě účast v taneční soutěži.

Do přípravy se Pumukli vrhl loni na podzim, když kývl na zápas v boxu na turnaji Fight Night Challenge, ve kterém se měl střetnout s Američanem Emanulem Newtonem, se kterým měl v rámci MMA vyrovnanou bilanci 1:1. Vyřešení dlouholeté rivality jsme se bohužel nedočkali, protože Newtona vyřadil covid, ale Attila o zápas nepřišel a po vyrovnaném průběhu dokázal na body porazit Patrika Kincla.

Jak se zdá, tréninkový dril připomněl slovenské legendě, že ještě nepatří do starého železa a odveta Zápasu Století začíná dostávat konkrétnější obrysy. Aspoň se to tak zdá z posledního rozhovoru, který Attila věnoval sport.sk.

vegh vemola zapas vitez

„Odveta stále visí ve vzduchu. OKTAGONu jsem sdělil svoji nabídku a teď už jen čekám, jestli na to kývnou, nebo ne. Když se mi to finančně vyplatí, dám do toho všechno a pojmu to jako uzavření jedné kapitoly života. Připravím se jako ještě nikdy a vím, že Karlose porazím i podruhé.“

O tom, že jediná motivace slovenského zápasníka jsou finance, asi netřeba hovořit a otevřeně to přiznává i Attila.

„Odveta mi nedá nic jiného, žádnou výzvu v MMA už nehledám. Nepotřebuju ani podruhé porazit Karlose. Jde jen o byznys. A když se do mě někdo opře, že zápasím jen pro peníze, chodí snad on do práce zadarmo?“

V covidové době bylo uspořádání takto drahého zápasu čiré šílenství, ale nyní, když jde opět plnit haly až po střechu, dává tato odveta větší smysl než kdy dříve. Karlos navíc během pár týdnů opět naskočí do zápasového kolotoče po vleklých zdravotních problémech. Pokud se dokáže OKTAGON plácnout přes kapsu, existuje reálná šance, že uvidíme Vémola vs. Végh 2.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.