top fight logo export web
patrik kincl vitezstvi oktagon 31

Špinavec Pirát? Tohle bylo pod úroveň titulového zápasu, zhodnotil Patrik Kincl počínání soupeře

Pokud jste si mysleli, že show, kterou předvedl slovenský zápasník na oficiálním vážení, nejde překonat, byli jste na velkém omylu. Už páteční představení, kdy se Pirát potácel jak opilec ve tři ráno a vulgárně se snažil vyprovokovat problémy, byla za hranou toho, jak si má počínat šampion.

Vše vygradovalo v zápase, který šel od prvních vteřin na stranu Patrika Kincla a Pirát na to dokázal reagovat pouze neskutečnou přehlídkou nefér zákroků.

Patrika Kincla překvapilo chování Piráta

„Kolik času máme na ty fauly? To byl extrém. Jsem rád, že OKTAGON teď bude mít chvíli normálního šampiona. Tohle byl absolutně neprofesionální přístup k organizaci i vážnosti takového zápasu. To nebyla ani show. To bylo pod úroveň titulového zápasu, ale ok, mě to zase posune o kus dál,“ odpověděl Patrik na otázku, jak se mu líbilo počínání soupeře během zápasu.

Pirát reagoval dětskou výmluvou: „Fauly jsou jen to, co je faul. Jeden faul byl. Ten pan rozhodčí viděl, udělal dobrou práci a odpískal ho.“

Kincl se v tu chvíli už neudržel a začal s jednoduchých výčtem Pirátových špinavostí. „Já začnu! Dostal jsem x hlaviček. Poprvé za pětatřicet zápasů mě někdo chytil za trenky, spodní prádlo i suspenzor najednou. Zamotal se mi do rukavic. Ne jednou, ale asi sto padesátkrát. Šílené! Absolutní dehonestace takového zápasu. Jak říkám, jestli je s tím někdo ok. Já jsem ten zápas vyhrál, jsem s tím ve finále asi taky ok.“

Za pouze jeden stržený bod může Pirát děkovat benevolenci rozhodčího. Pavel Touš dokázal vyhrocený duel udržet i přes tyto excesy ve správných kolejích a na závěr si připsal ukázkový takedown, když se Krištofič i po závěrečném klaksonu stále snažil napadnout v tu chvíli jasného šampiona.

Ten sice před zápasem deklaroval, že jej uspokojí pouze ukončení před limitem, ale po jasné demolici a s pásem přes rameno jen zjihnul a vyjádřil spokojenost i poděkování za podporu v ochozech.

Bitva o titul přinesla pět kol

„Říkal jsem, že bodový výsledek mě úplně neuspokojí. To je sice pravda, na druhou stranu to byl ve finále vydřený zápas. Jsem s ním spokojený. Hodně nových zpětných reakcí mi přišlo po tomhle zápase. Když to sečtu a podtrhnu, tak jsem spokojený. Myslím si, že jsem se představil v dobrém světle v OKTAGONU, také po dlouhé době doma ve vyprodané O2 areně. Skvělá atmosféra. Potěšilo mě, že celá O2 arena byla moje, i když to ze začátku mělo být naopak. Já jsem spokojený od A až do Z.“

Na závěr se Patrik vyjádřil na věčnou otázku, zda teď půjde po dalším opasku a pokusí se vyzvat šampiona veltru Davida Kozmu. I když byla váha do 77 kg pro rodáka z Hradce vždy ta oblíbenější, podle jeho odpovědi se soubojem šampionů počítat nemůžeme.

„S Davidem Kozmou jsme dobrý kámoši a ani jeden z nás netouží poměřit síly. Myslím si, že nás i to československý MMA posune dál, když spolu budeme spolupracovat. Teď jsme spolu měli x dobrých tréninků, ženeme se navzájem, hecujeme se a předáváme si dobré rady. Já jsem ok s tím, že když půjdu zpátky do veltru, budu pod ním jednička a budu mu zametat cestu. Kdyby o titul někdy nedej bože přišel, tak si můžeme prohodit ty pozice. Teď bude pro lidi zajímavější, když budeme zápasit s kvalitníma a zahraničníma bojovníkama. OKTAGON se chystá podepsat velká jména, jsou tam UFC veteráni, tam můžeme udělat kvalitní zápasy. Chápu, že tenhle bratrovražedný souboj lidi zajímá, ale já o něj nemám zájem. Leda, že by nám tady kluci (promotéři) zatlačili strašnou raketu peněz a kamarádství bychom prodali, ale to si myslím, že se nestane,“ smích všech zúčastněných po poslední Patrikově větě nám asi jasně odpověděl na možnost tohoto money fightu.

Níže se můžete podívat na video z tiskové konference.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.