Marcin Naruszczka Eric Spicely oktagon 24 mma

OKTAGON 24: Marcin Naruszczka vs. Eric Spicely, analýza, fight card a výsledky

Střední váha organizace OKTAGON je momentálně bez právoplatného vládce. Karlos Vémola o titul přišel kvůli nesplněné váze před soubojem s Ďatělinkou, a i když vyhrál, pás mu byl odebrán.

Nyní se na turnaji OKTAGON 24 rozhodne o tom, kdo si to s Terminátorem o uvolněný titul rozdá v létě na Štvanici. Z českých a slovenských luhů a hájů již oponenta pro Karlose vydolovat nejde a tak se Ondra Novotný rozhodl pro import kvalitní střední váhy ze zahraničí.

-> OKTAGON 24 můžete sledovat ZDE

Eric Spicely je čtyřiatřicetiletý Američan, který o sobě dal poprvé výrazně vědět v roce 2016, kdy účinkoval v třiadvacáté sérii The Ultimate Fighter. Zde přešel první kolo, ale ve druhém ztroskotal na Andre Sanchezovi, kterého nedávno porazil Mach Muradov.

Toto vystoupení mu otevřelo dveře do UFC, kde absolvoval celkem šest zápasů. Mezi jeho největší úspěchy patří rozhodně skalp Thiaga Santose, kterého porazil submisí na turnaji UFC Fight Night 95. Celková bilance borce s přezdívkou Zebrinha je dvanáct výher a šest porážek, kdy 50 % vítězství získal submisí.

Marcin Naruszczka Eric Spicely oktagon 24
Eric Spicely v UFC

Druhý kandidát na boj s Terminátorem je Marcin Naruszczka. Osmatřicetiletý Polák je jedničkou střední váhy organizace FEN a zkušenosti sbíral i v prestižní KSW.

Momentálně má dvě výhry v řadě, když nejprve knockoutem ukončil Marko Radakovice a následně děleným rozhodnutím přetlačil Ivana Cosice. Do tohoto zápasu půjde Marcin s rekordem jednadvacet výher a devět porážek, kdy 52 % vítězství získal na body.

OKTAGON 24: Marcin Naruszczka vs. Eric Spicely

Oba zahraniční bojovníci berou šanci dostat se k titulovému výstřelu velmi vážně a rozhodně si nepřijedou pouze pro výplatu za jeden boj. Spicely chce v OKTAGONu restartovat svoji kariéru a věří, že jeho styl založený na wrestligu a kontrole bude soupeřům pramálo sedět.

Naruszczka zase sází na brutální kardio a tvrdý postoj. Podle nás se prosadí svým stylem velmi nepříjemný Američan, a i když polského tvrďáka nejspíš neukončí, připíše si výhru na body.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue