top fight logo export web
Volkanovski Chan Sung Jung tip

UFC 273: Alexander Volkanovski vs. Chan Sung Jung, analýza + tip

Turnaj UFC 273 nám nabídne hned dvě titulové bitvy. O trůn pro šampiona pérové váhy si to rozdají Alexander Volkanovski a Chan Sung Jung.

Alexander Volkanovski neprohrál od roku 2013

Alexander Volkanovski bude nastupovat ke své třetí obhajobě. The Great neprohrál od roku 2013 a drží neuvěřitelnou šňůru jednadvaceti vyhraných zápasů v řadě, z toho deset v UFC.

V roce 2019 dokázal ukrást titul držený Maxem Hollowayem a po kontroverzním rozhodnutí sudích jej o rok později i obhájil. Naposledy se třiatřicetiletý Australan ukázal v kleci loni na turnaji UFC 266.

S Brianem Ortegou svedli fantastickou bitvu, ve které šampion předčil svého soupeře v postoji, a navíc dokázal neuvěřitelně ubránit pokusy o submise. Po pěti kolech si tak připsal jasné vítězství na body.

Do tohoto zápasu tak půjde s rekordem třiadvacet výher a jedna porážka, kdy 48 % vítězství získal knockoutem. Volkanovski je bývalý ragbista, který vážil okolo 105 kilogramů. Velká část jeho síly mu zůstala i po přechodu k MMA a dramatickém zhubnutí.

Chan Sung Jung myslí na titul v UFC

Chan Sung Jung je momentální čtyřka v žebříčku pérové váhy a šanci zabojovat o titul mu přihrálo zranění Maxe Hollowaye. Pětatřicetiletý Korejec měl podobnou příležitost již v roce 2013 na UFC 163, kdy nastupoval proti Jose Aldovi. Proti Brazilci neuspěl a následně si vybral tříletou pauzu, během které si splnil vojenskou povinnost ve svém rodišti.

V posledním zápase si Korejská Zombie poradila s Danem Igem po pěti kolech na body. Jung v tomto zápase překvapil takticky vyzrálým výkonem, který se příliš nepodobal jeho obvyklé strategii, kdy jde přes úder, a snaží se sám napáchat co největší škody.

Do druhého boje o titul nastoupí Zombie s bilancí sedmnáct výher a šest porážek, kdy 47 % vítězství získal submisí.

UFC 273: Volkanovski – Chan Sung Jung, tip

Korejská Zombie jde do tohoto zápasu jako absolutní outsider a nám nezbývá než souhlasit. Poslední Jungova prohra přišla s Ortegou, se kterým si Volkanovski poradil v postoji i na zemi.

Tvrdostí úderů je The Great o několik levelů jinde, a i když je zvyklý na své soupeře tlačit, absorbuje pouze 3.34 významných úderů za minutu (a to šel dvakrát s Hollowayem).

Vzhledem k tomu, jak je lehké Junga zasáhnout, věříme ve Volkanovskiho výhru před limitem, a to pravděpodobně TKO. Kurz na tento způsob vítězství je krásných 2.90.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.