top fight logo export web
Karlos Vemola v kleci Oktagon MMA

Karlos Vémola: Udivuje mě, že i dnes stále lidi nechápou, jak moc jsem MMA v Česku posunul

MMA je dnes už i v Česku či na Slovensku regulérním sportem. Stal by se jím ovšem, kdyby nebylo zásahu Karlose Vémoly?

Žádný jiný zápasník na domácí scéně nebudí takovou pozornost. Karlos Vémola, milovaný i nenáviděný, vždy ale svým vystupováním dokázal vzbudit zájem. Nebýt jeho, možná by o tuzemské MMA tolik lidí dnes nezavadilo.

Vzhledem k tomu, kolik času a úsilí do propagace smíšených bojových umění obětoval, se nyní dožaduje nějaké zpětné vazby. Pokud nepřijde od fanoušků, to nevadí, ne všichni znají celou jeho historii. Více jej však zaráží, pokud jeho přínos nedokáží uznat sami trenéři či zápasníci.

„Pokud to nevnímají nějací fanoušci, to se dá pochopit. Pokud to ale popírají fighteři nebo trenéři, je jasné, že se snaží jít proti mně. Oni si opravdu nepamatují tu dobu přede mnou, když se zápasilo za tři koruny? Kluci neměli ani na rukavice a museli chodit do práce,“ poukazoval Terminátor.

„Nyní se ten sport hrozně mění. Samozřejmě to není jen díky mně, ale díky celé naší komunitě. Je to o trenérech, manažerech, promotérech, rozhodčích a hodně i o médiích. Nárůst svůj i celého MMA jsem si začal nejvíce uvědomovat, když jsem byl pozván do pořadu Karla Šípa,“ svěřoval se Karlos v podcastu Progresus Invest Holding.

„Zápasník musí dělat rozhovory, chodit do podcastů apod. Mnoho kluků tohle podceňuje, jenže bez toho se nemůžete prodat. Alespoň tedy ne nyní. Zvlášť, když v tomto sportu stále není dostatek peněz, aby se jím kluci mohli naplno živit. Kdo se tím chce živit, ten musí být viděn,“ upozorňuje.

„MMA stále není jako fotbal, kterým se živí i ti, co nikdo nezná. V našem sportu to takhle nefunguje,“ doplnil historicky první Čech, který se kdy dostal do UFC a se kterým se v kleci znovu uvidíme na konci letošního roku, když se představí v boji o pás střední váhy Oktagonu proti Patriku Kinclovi.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!