top fight logo export web
roberto soldic mma one

Ve ONE FC můžu dokázat, že jsem skutečně nejlepší, věří Roberto Soldič

Roberto Soldič mnohé udivil, když si namísto UFC vybral ONE Championship. Údajně to ale bylo cíleně, aby mohl prokázat svoje kvality.

V KSW už pro něho nebyla konkurence a všichni vyzývatelé, co k němu chodili, jeden po druhém padali. Proto se chorvatský bojovník rozhodl pro novou výzvu, kterou mu poskytne jedině zahraničí.

Mnozí jej očekávali v UFC, které k Robertovi nemělo vskutku daleko, ale poté, co se blíže nad celou situací zamyslel, se rozhodl pro asijského velikána.

„Chtěl jsem ukázat, že jsem nejlepší, proto jsem si cíleně vybral ONE FC. Pouze tato platforma mi dává možnost vzít si všechny pásy. Mohu se stát světovým šampionem v kickboxu, MMA, muaythai, ale i boxu. Tohle je historická možnost, kterou jsem nemohl nechat jít,“ vysvětloval své rozhodnutí.

Názory navíc bývají kolikrát sporné. UFC je v tom světovém měřítku větší organizací, ale ONE FC podle mnohých má lepší zápasníky.

„Ta náročnost a kvalita je tam velmi cítit. Rozhodně o té obtížnosti nemůžeme žertovat. Když vidím, jaké tam rozdávají lokty, leg kicky apod., někdy sám strnu. Tohle pro mě bude obrovská zkouška, ale jak už jsem řekl, jsem připravený se překonat a bojovat o všechny pásy,“ vyjasnil Soldič pro MMA Fighting.