top fight logo export web
conor mcgregor 3

Antidopingová agentura odpovídá, proč Conor McGregor už rok nebyl testován

Conor McGregor je každým dnem stále větší a větší, až to několika lidem, zejména zápasníkům, začínalo být podezřelé. Brzy vyšlo najevo, že Ir už rok nebyl podroben žádné antidopingové kontrole.

O UFC bojovníky se stará U.S. Anti-Doping Agency (USADA), která ročně každého zápasníka podrobí 10-20 testům. Někteří mají to štěstí, že jsou testováni i třicetkrát, jen Conor McGregor letos stále nebyl ani jednou. Jeho poslední test se datuje k loňskému podzimu.

Conor přitom viditelně každým dnem roste. A dokonce se pochlubil i zprávou, že se nachází v takové fyzické formě, jakou u sebe ještě nepamatuje. Lidé proto nahlas spekulují, zdali v době své zdravotní absence, kdy se léčí po zlomenině nohy, něco „nezobe“.

conor mcgregor 2
Conor McGregor

Reakce USADY 

„Jakmile jsou UFC zápasníci zapsáni do našeho programu, tak začínají být pravidelně testováni, i když zrovna nejsou aktivní,“ zní v podmínkách USADY. „Jedinou výjimku představují ti zápasníci, co oznámí svůj odchod do důchodu, nebo jim je organizací ukončena smlouva.“

Conor McGregor přitom v žádném důchodu momentálně není. Platí na něj však jiné pravidlo. Jakási „výjimka“ udělena samotnou organizací UFC.

„Pokud se nějaký bojovník vrací z důchodu, musí zůstat pod drobnohledem USADA po dobu šesti měsíců, než mu bude povoleno opět soutěžit. Podobně však jako u pravidel Světové antidopingové agentury (WADA), může zaměstnavatel, v tomto případě tedy UFC, udělit bojovníkovi až šestiměsíční výjimku z testování. To je případ Conora McGregora,“ znělo v prohlášení.

„Platí ovšem, že jakmile tato lhůta vyprší, tak musí daný bojovník poskytnout alespoň dva negativní vzorky, aby mohl opět aktivně soutěžit,“ zní dodatek ve zprávě.

Bývalý šampion velterové váhy vypustil nový videoklip, hudba mu prý vydělává už více než zápasení

U Conora McGregora tedy zasáhla nějaká náhodná vyšší moc, neboť se jeho poslední test uskutečnil loni na podzim a pak dostal od UFC testovací imunitu. Zároveň platí, že si sama USADA určuje, jaké zápasníky a v jaký moment bude testovat. V současné chvíli „zranění“ bojovníci patrně mají větší volnost.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!