top fight logo export web
kamaru usman telo

Ať si Usman sype, ale steroidy mu proti mně nepomohou, tvrdí Edwards

Mnoho lidí se diví, jak dokáže Kamaru Usman se svou stavbou těla zvládat shazování do velterové váhy. Odpověď je údajně jednoduchá.

Leon Edwards, jenž Usmana nyní o víkendu vyzve, se připravoval nejen na boj o titul, ale rovněž na skutečnost, že bude čelit podstatně těžšímu borci. To je údajně dáno tím, že Kamaru už mnoho let užívá zakázané látky a uniká kontrolám USADY.

„Každý profesionální fighter to pozná na první pohled. Kamaru není čistý, to je prostě evidentní. Ten člověk sype už několik let a zatím mu to prochází. Ani na chvíli jsem proto nepochyboval o tom, že by mu to nemělo projít ani v boji proti mně,“ vyjádřil se Edwards pro server MMA Fighting.

Na vše je ale připravený. „Od začátku počítám s tím, že budu v kleci stát proti steroidy vyžranému týpkovi, který bude mnohem těžší, než jsem já. Naštěstí jsem měl ale dostatek času na trénink. Mám za sebou několik přípravných kempů a opravdu jsem své zkušenosti vypiloval, takže si navzdory hmotnostní nevýhodě dost věřím,“ říká.

leon edwards zapas vyjadreni

„Ať si Usman sype, ale ani to mu proti mně nepomůže. Několik měsíců jsem na tento okamžik trénoval. Zaměřil jsem se na všechny Kamaruovy přednosti, zejména na přetahovanou v klinči, kterou on miluje. Řekl bych, že pro mě nikdy nebyla lepší chvíle, kdy zabojovat o titul, než je právě teď,“ myslí si Edwards.