top fight logo export web
d5433e1ee0a18d43861ee2c90583a4aac11a7208

Cejudo ukončil Johnsonovu šestiletou nadvládu v muší váze

První a v podstatě i jediný držitel titulu v muší váze dlouhých šest let nechtěl nikoho pustit na své místo. Své vyzyvatele srážel jednoho za druhým, až se jednoho dne objevil někdo, na koho byl i on sám krátký. A ten někdo je Henry Carlos Cejudo.

Cejudo (13-2) je ve své podstatě bývalý wrestler, který začal trénovat smíšená bojová umění teprve před pěti lety. Od svého příchodu do MMA měl tu čest vyzvat několik skvělých bojovníků, mezi nimiž jednou byl už i Demetrious Johnson, který s nim ve jejich prvním střetnutí neměl žádné slitování. Po pouhých dvou a půl minutách duelu byl konec, jenž odstartoval celou řadu další událostí.

Motivace je silná věc a ta se projevila i na Cejudově víře dosáhnout svého cíle. Henry začal poctivě trénovat, nabíral další zápasové zkušenosti a po dlouhých třech letech, když přišel čas na odvetu se současným šampionem, nastupoval do ringu s úsměvem na tváři a novou porcí sebevědomí.

Ta se nakonec projevila jako klíčová, neboť si Johnson na bojišti nevedl vůbec špatně, ovšem postupně se začalo ukazovat, že jeho vyzyvatel disponuje extra motivací, kterou on sám nemohl překonat. Po poměrně vyrovnané bitvě trvající celých pět kol rozhodovaly maličkosti, jež nakonec přisoudily titul zcela novému vlastníkovi.

Henry Cejudo je nyní pochopitelně štěstím bez sebe, avšak lenit rozhodně nehodlá. Už teď má před sebou nové výzvy a jednu z nich nám i odhalil. Vzhledem k tomu, že TJ Dillashaw v odvetě (opět) porazil Codyho Garbrandta, rád by tedy vyzval právě jeho. A TJ zřejmě nic namítat nebude.

Do Česka se dostala nová sázková kancelář, která získala licenci. Jako nová nabízí 3000,- Kč zdarma a také volnou sázenku 500,- Kč na Oktagon a UFC. Přidej se zde a vyždímej z toho něco