top fight logo export web
White Hasbulla

Chcete zvednout úroveň boxu? Snižte platy bojovníkům! radí Dana White

Pokud se má box opět zvednout, měl by napodobit platovou politiku, kterou vede Dana White v UFC.

Vždy, když si nějaký MMA zápasník stěžuje na nízký plat, bere si boxerské prostředí jako příklad, kolik by si měl správně vydělávat. Jenže takto by se na věc dívat údajně nikdo neměl.

„Box je celý zkažený od hlavy až k patě. Nic tam nedává logiku, a proto teď nemá žádný úspěch,“ je přesvědčený Dana White, který drží své zápasníky zkrátka a nedovoluje jim vydělávat si miliony dolarů.

„Hlavním problémem boxu jakožto sportovního celku je, že tam jsou všichni bojovníci neuvěřitelně kurevsky přeplaceni. Každý fight, který je kýmkoliv zprostředkován, je čistě jen finanční záležitostí,“ povídal znechuceně.

„Každý boxer v dnešní době je brutálně, ale brutálně přeplacený. Ten sport těží jen ze svého historického jména, díky kterému má dneska domluvené sponzorské smlouvy po celém světě, zejména co se týká televizního vysílání,“ vysvětlil.

„Žádná organizace si prostě nemůže dovolit, aby pod sebou měla 700-800 zápasníků, co si vydělávají šílené peníze, které si za své výkony ani nezaslouží. Pokud své sportovce lákáte pouze na plat, nemůžete se divit, že váš sport skomírá,“ řekl Dana White v Pivot podcastu.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.