top fight logo export web
martin buday

Můj soupeř je na tuhle váhu velmi agilní, je si vědom případného nebezpečí Budaj

Slovenská těžká váha si dnes v noci odbude svou premiéru v UFC, kde na ni bude hned v úvodu čekat velmi náročná zkouška.

Tu má představovat pětatřicetiletý Američan Chris Barnett, jenž si díky vzhledu i bojovému stylu u mnohých vysloužil přezdívku „Kung Fu Panda“. On sám si však říká Huggy Bear, ale vzhledem k jeho působivému KO rekordu je jasné, že se s žádnými soupeři vůbec nemazlí.

„Barnetta jsem viděl ještě před svým vstupem do UFC, hned mě napadlo, že se spolu jednou střetneme. Mít takový pohyb, jako má on, a k tomu navíc v těžké váze, to je naprosto neobyčejné. Nenapadá mě nikdo, kdo by se mu podobal. Dobře se na něj dívá,“ chválil Budaj svého příštího soupeře.

Pozoruhodné na Barnettovi je zejména to, že výškou dosahuje pouze nějakých 175 cm, naopak limit těžké váhy, tedy 120 kilo, mívá potíže vůbec splnit. Díky této stavbě těla představuje naprostý unikát, na nějž může být záludné se vůbec připravit.

martin buday ufc 1

Chris Barnett vs. Martin Buday

„Snažili jsme se tomu přizpůsobit taktiku i sparingy. Našli jsme pár lidí, kteří nám pomohli a imitovali ho. Potřeboval jsem si vyzkoušet, jaké to je bojovat proti někomu, jako je on. Nechci být překvapený, kdyby se mi snažil vypustit nějakou otočku na hlavu,“ prozradil Budaj, jenž se pokusí svou novou éru nepochybně začít vítězstvím.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.