top fight logo export web
Oliveira Makhachev

Cormier předpovídá průběh duelu Oliveira vs. Makhachev. Nevyloučil jakýkoliv scénář

Papírové předpoklady hovoří ve prospěch Islama Makhacheva. Dokáže je však ruský borec naplnit?

Daniel Cormier sám Makhacheva označil za nejlepší lehkou váhu planety. Aby tento status ovšem dokázal přede všemi naplnit, musí si poradit s druhou největší divizní hrozbou, kterou představuje Charles Oliveira.

Kurzy na tento zápas byly vypsány. Islam je značným favoritem, což je dáno zejména tím, jakou má pokročilou zem. „Je to široko daleko nejlepší grappler!“ říkají o něm všichni kolegové. Nemohou ho ale přeci jen trochu přeceňovat?

„Na první dojem bych řekl, že Makhachev jasně vyhraje. Pokud si ale začnu analyzovat jednotlivé aspekty boje, tak začnu váhat,“ přiznává bývalý šampion a nynější komentátor Daniel Cormier.

„Ten zápas se za žádnou cenu nesmí držet v postoji, protože věřím, že když jdete s Oliveirou do nějaké výměny, jste ve velkém nebezpečí. Ten člověk má ve svých rukou skutečné granáty. Poznali to Chandler, Gaethje a ve své podstatě i Poirier,“ připomíná.

„Charles za poslední roky ten svůj postoj hodně posunul. Má dlouhé paže a dokáže toho využívat. Islam na něho bude muset být neustále nalepený. Neustále se to musí snažit tahat na zem. Charles sice ovládá jiu jitsu, ale pořád věřím, že to na Islamův grappling nebude stačit. Největší obavy bych měl z toho postoje,“ podotkl Cormier.

Oliveira Makhachev zapas vyjadreni

Oliveira: Chci zápas s Khabibem!

Kdyby se „do Bronxovi“ podařilo uspět, udělá vše pro to, aby vytáhl Khabiba z důchodu. Jen tento zápas totiž může určit, kdo je nejlepší lehká váha celé historie MMA.

„Makhachevovo resumé se s tím mým vůbec nedá srovnávat. Narovinu vám říkám, že byl Islam na vrchol žebříčku uměle protlačen. To nelze popřít… I proto si žádám, abych výhrou nad ním získal Khabiba. To on Islama pořád chválí a pořád o něm říká, jaký to je král lehké váhy, tak ať za to ručí slibem. Pokud jeho zápasníka porazím, chci, aby mi pak sám čelil,“ žádá Oliveira.

„Mnoho lidí říká, že Khabib odešel do důchodu v pravou chvíli, když jsem se objevil já – člověk s pokročilým jiu jitsu, který by ho skutečně prověřil na zemi. A já si o sobě opravdu myslím, že jsem nejlepší lehká váha planety. Vzájemný souboj je skvělý způsob, jak to dokázat,“ věří.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!