top fight logo export web
Joe Rogan top ufc zapasnik

Čtyři nejlepší MMA bojovníci všech dob očima Dany Whitea? Khabib i McGregor ostrouhali

Dana White vždy obdivoval Khabiba Nurmagomedova, a dokonce se o něm nebál říct, že to je nejlepší zápasník lehké váhy všech dob. V tom historickém měřítku s ním ale už nepočítá.

Názor o tom, kdo je pravý MMA „GOAT“, je hodně individuální. Každý si na samotný vrchol může dosadit někoho jiného a vždy si k tomu najde argumenty, kterými podpoří, proč zrovna ten a ten si na absolutním historickém trůnu zaslouží sedět.

Podobný pohled na věc přidal i sám šéf UFC, jemuž pod rukou prošly tisíce hvězdných bojovníků. Mnoho z nich jich bylo velmi speciálních, každý něčím jiným. Pouze čtyři však byli ale těmi absolutně nejlepšími.

„Pro mě jsou čtyřmi MMA GOAT’s Jon Jones, Kamaru Usman, Georges St.Pierre a Anderson Silva. I Khabiba uznávám, jeho dominance napříč lehkou vahou byla naprosto neuvěřitelná, ale aby byl úplně nejlepší, musel by se v oboru zdržet o něco déle,“ prozradil White pro Yahoo Sports.

Pozoruhodné je, že se na seznam historicky nejlepších dostal šampion velterové váhy Kamaru Usman, jehož tažení můžeme sledovat i v současné chvíli. Momentálně si v UFC drží šňůru patnácti výher v řadě, šest z nich přitom přišlo v rámci titulových bojů, kde si dvakrát poradil s Jorgem Masvidal, dvakrát s Colbym Covingtonem a jednou s Gilbertem Burnsem či Tyronem Woodleym.

Jeho příštím protivníkem by se měl stát Leon Edwards, jehož Usman v rámci klasického zápasu už také jednou porazil, stalo se tak v roce 2015 na body.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.