top fight logo export web
Jiri Prochazka a Dana White komentuji zraneni v UFC

Dana White o Procházkovi: Je to skutečný frajer, titulu se vzdal dobrovolně

Aniž by mu to kdokoliv radil, vzdal se Jiří Procházka dobrovolně titulu, za což si vysloužil uznání jak bojovníků, tak i šéfa organizace.

Českému samurajovi během tréninku wrestlingu vyskočilo rameno a hned se vědělo, že je zle. Následné vyšetření zjistilo, že jsou zpřetrhané vazy, což si vyžádá jak operaci, tak i minimálně šestiměsíční rekonvalescenci.

Jakmile Jirka přijal tuto drsnou prognózu, šel s ní za UFC a sdělil, že se dobrovolně vzdává pásu šampiona, jelikož nadále nechtěl brzdit divizi, ve které dost možná celý rok nebude působit. Jednalo se o těžké, ale rozumné rozhodnutí, které mu všichni pochválili.

„Včera večer jsme se s Procházkou setkali, abychom to prodiskutovali. A poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to pravý válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený,“ promluvil Dana White.

„Jirka kompletně z vlastní vůle začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je fakt frajer, když takhle zareagoval,” velebil šéf UFC dnes už bohužel bývalého šampiona.

Jiri Prochazka je neustale testovany v UFC
Jiří Procházka

Jiří Procházka a jeho reakce

„S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polotěžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců.

S vědomím této informace jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení nebudu brzdit polotěžkou divizi a titul uvolním.

White: Podle mě by Nick Diaz už znova zápasit neměl, nejspíš ho do toho něco nebo někdo nutí

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned, jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet! Vždy bylo pro mě to nejdůležitější ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími.

Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi… Vítězství!” informoval Jiří Procházka skrze své sociální sítě.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!