top fight logo export web
Demian Maia nazor

Demian Maia dobře tuší, jak se vyvine bitva Oliveira vs. Makhachev

Demian Maia jako skvělý zemař dobře tuší, kdo ovládne titulovou bitvu mezi Charlesem Oliveirou a Islamem Makhachevem.

Už je to ve své podstatě oficiální. Turnaj UFC 281 v Abú Dhabí se stane dějištěm souboje o uvolněný pás lehké váhy.

Proti sobě se postaví dva elitní borci, kteří mají na kontě jedenácti a desetizápasovou vítěznou sérii. Oba navíc disponují velmi podobným bojovým stylem, a tak se rozhodne, který z nich je lepší.

Papírovým favoritem je už teď podle bookmakerů Makhachev, ale obecně platívá, že se v takových případech, kdy jde oběma bojovníkům o všechno, papírovými předpoklady nemusíme řídit. Své o tom ví UFC veterán a mistr v brazilském jiu jitsu Demian Maia.

„Abyste mohli čelit někomu, jako je Islam Makhachev, musíte mít pokročilé znalosti boje na zemi. Zejména z toho defenzivního úhlu pohledu. Myslím si, že z celé divize lehké váhy je Charles Oliveira jediným, kdo tento veledůležitý aspekt boje splňuje,“ konstatuje Maia.

„Vizualizuji si ten zápas, že pokud se bude odehrávat na zemi, Islam bude tím dominantním borcem. Charles je ale zkušený mistr v jiu jitsu, tak si může Islama navést do nějaké pasti.

Všechny boje a všechna kola nicméně začínají v postoji a tam je Charles mnohem nebezpečnější. Je velmi výbušný a špatně čitelný, Islama může kdykoliv trefit,“ myslí si.

„Nejsem žádný sázkař, ale kdybych měl jen tak mezi řečí určit vítěze, pak bych si tipl Charlese. Makhachev je skoro takovým zrcadlem Khabiba a Oliveira je podle mě jediným bojovníkem v divizi, který tuto dvojku může ohrozit,“ sdělil Maia pro MMA Fighting.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.