top fight logo export web
francis ngannou 1

Francis Ngannou: Tyto dvě věci musí být splněny a zůstanu v UFC

I po všech těch sporech se šampion Ngannou setrvání v UFC nebrání. Musí však být splněny dvě jeho podmínky.

Francis není žádný mladík. V šestatřiceti letech cítí, že mu důchod pomalinku klepe na dveře. Než ovšem definitivně odejde z bojového byznysu, rád by si splnil svůj dětský sen, jímž je boxerské utkání.

Původně, a mluvilo se o tom opravdu dost, se měl Ngannou v ringu střetnout s Tysonem Furym. Celé dlouhé promo jako by ovšem dnes přišlo vniveč. Fury má nyní na práci lepší věci, než je „sranda fight“ s jedním týpkem z UFC.

Navzdory této skutečnosti se Ngannou svého snu vzdávat nehodlá. V UFC má zatím smlouvu ještě na jeden zápas a má-li souhlasit s prodloužením, jednou z podmínek musí být udělení výjimky pro nějakou boxerskou exhibici.

Francis Ngannou ko

Francis Ngannou: UFC to tu špatně vede

„Mluvím o tom už hodně dlouho. Pokud mám zbytek svých bojových let věnovat UFC, žádám, aby mi umožnili výjimku pro nějaký boxerský zápas. Je jedno, zdali to bude proti Furymu nebo někomu jinému, ale do toho ringu se chci podívat,“ zní Predátorův požadavek.

A druhá podmínka? „Nelíbí se mi, jak to UFC vede. Největší MMA organizace a bojovníci v ní dostávají prachbídné platy a nemají ani žádné zdravotní jistoty. Kde je nějaká zdravotní péče? Nežádám okamžitou změnu, ale rád bych viděl aspoň snahu, že se to do budoucna změní. Když ne pro mě, tak aspoň pro ostatní, co přijdou pro nás.“

Vzhledem k tomu, že je Francis Ngannou poměrně působivým bojovníkem, rozhodně si jej Dana White bude chtít udržet. Plat mu sice asi nezvýší, ovšem k nějakému kompromisu by mezi oběma stranami dojít mohlo. Uvidíme…

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.