top fight logo export web
Jan Blachowicz ufc mma

Hej, White, bez p*dele, dej mi už Procházku, rozvášnil se Blachowicz

Jan Blachowicz ve své snaze vynutit si boj o titul nepolevuje. Jirka je podle něho sice srab, ale i tak by mu ho UFC mělo údajně dát.

Polský veterán několikrát upozornil na to, že se Jiří Procházka považuje za člověka, který se řídí kodexem samuraje. A samurajové si vždy vybírají tu největší výzvu.

„Pokud tedy označil mě za svou největší výzvu a potom mě odmítl, tak si to neumím vyložit jinak, než tak, že se mě bojí,“ tvrdil Blachowicz, který jen hořce skousával tu skutečnost, že ho český šampion do své první obhajoby odmítl.

Já umím držet své slovo, Procházka nikoliv!

Polský veterán ovšem ve své snaze vynutit si titulový fight nepolevil. Chvíli sice naznačoval, že by šel bojovat o pás střední váhy, ale než by své tělo na tento přesun připravil, mohlo by uběhnout několik dlouhých měsíců. A tak to zatím zkouší tou snazší cestou.

„Bez prdele, Dano White, dej mi Procházku a já ti na oplátku dám ten největší fight v celé historii evropského MMA. Na rozdíl od svého českého soupeře já své slovo umím dodržet!“ dožadoval se Blachowicz skrze své sociální sítě.

jiri prochazka cormier zapas

Důležitá fakta

Aby devětatřicetiletý veterán svůj nárok podpořil, přidal k němu i několik podle něho podstatných faktů, proč si zápas o titul zaslouží.

„Jako první polský zápasník jsem se stal šampionem v UFC. Díky ustavičně tvrdé práci mé jméno budí respekt. Nikdy jsem se nevyhnul žádné výzvě. Do UFC jsem se vydal bavit fanoušky a stále toho mám lidem hodně co nabídnout,“ sečetl své kladné body.

Jak na to Dana White zareaguje, to není úplně jisté, ale většina indicií nám nasvědčuje, že by měl dát zelenou odvetě mezi Procházkou a Teixeirou. Pro Blachowicze to může být smolné i z toho hlediska, že by ho v rámci žebříčku mohl přeskočit ještě ambiciózní a perspektivní ruský bojovník Magomed Ankalaev.