top fight logo export web
khabib odhaleni

Hooker vysvětluje, proč je Khabib lepší bojovník jak Oliveira a proč by měl zůstat v důchodu

Na Khabiba je opět jednou vyvíjen tlak, aby přehodnotil svůj důchodový status, když se do hry dostalo nové dravé jméno, které zní Charles Oliveira.

Právě tento brazilský fenomén drží úctyhodnou jedenáctizápasovou vítěznou sérii, která s dalšími dvěma případnými úspěchy dorovná to, co v UFC dokázal Orel Khabib Nurmagomedov.

Ten se s MMA kariérou rozloučil v říjnu roku 2020, když své skóre posunul na 29 výher bez jediné porážky. Třináct z těchto vítězství se zrodilo pod honosnou vlajkou UFC, kde ruský bijec působil dlouhých osm let.

Během své aktivní éry porazil taková jména, jako jsou Rafael dos Anjos, Edson Barboza, Al Iaquinta, Conor McGregor, Dustin Poirier či Justin Gaethje. Co ovšem fanoušci opomíjí, je ten fakt, že se všichni tito borci nesli na vítězné vlně, než je srazila mocná orlí síla. A shodně se rovněž jen málokdo po duelu s Khabibem dokázal opět dostat do tempa.

Na všechny tato fakta upozornil další bojovník z divize lehké váhy UFC Dan Hooker. Když to vše sečetl, vyšlo mu, proč je z toho historického hlediska Khabib stále lepší jak Oliveira, který je pro změnu hlavním mediálním tématem posledních dní.

„Podle mě musí Khabiba respektovat každý člověk, co pečlivě sleduje smíšená bojová umění. Kdo ho nemá rád, ten jeho výkony nebo výsledky zpochybní, ale každý, kdo se v tom aspoň trochu vyzná, musí jeho kvality jednoznačně uznat,“ uvedl Hooker.

„Nevzpomínám si, kdy se tu naposledy stalo, pokud tedy vůbec někdy, že do MMA důchodu odešel zápasník, který ve své kariéře nikdy neprohrál. MMA je neuvěřitelně komplexním sportem, kde se několik borců může stylově kontrovat, on však dokázal rozšířit své skóre na 29-0 a odešel na vrcholu, když ho tu nikdo nedokázal nejen ohrozit, ale ani nijak zranit.

Se vší úctu k Oliveirovi, to je skvělý zápasník a jeho styl opět přináší něco jiného, ale v každém zápase inkasuje strašně moc ran. Teď se zatím drží, protože je v laufu, ale jakmile se to jednou zlomí, tak se poveze. Každý soupeř ho nějak zraní, knockdownuje apod. O jeho vůli nemohu pochybovat, protože ji má neskutečně silnou, ale ta náročnost soupeřů se nebude snižovat a všechny rány do jeho tváře se budou jen kupit.

Pokud z toho historického hlediska chcete hodnotit výkony zápasníka, musíte ho hodnotit celkově. A v takovém případě je Khabib naprostou výjimkou, jelikož on se nikdy nenechával trefit a ve svých zápasech naprosto dominoval. A že mu někdo vyčítá slabou konkurenci? Jen se podívejte, na jaké vítězné sérii se nesli soupeři, než mu čelili. Takový Rafael dos Anjos měl pět výher v řadě, byl to velký postrach divize, ale Khabib mu nedal ani čichnout. Edson Barboza to samé, dokonce před Khabibem porazil Beneila Dariushe, dnešního top bojovníka lehké váhy…

Tohle je opravdu skvělé resumé, které zůstane zachováno, pokud si Khabib na kontě udrží nulu v neporazitelnosti. A tím se dostávám ke své myšlence, proč by se už neměl vracet… Víte, pro bojovníka je nejhorší, když vychladne. Když ztratí ten krok s bojovým děním. MMA se totiž každou chvíli vyvíjí a ti borci se snaží držet hladoví. To Khabib ten hlad už mít nemusí, oheň v sobě také nejspíš už nemá, a kdyby se nechal přemluvit ohledně návratu, mohl by ho nedostatek motivace stát ten bezchybný rekord.

Má rada tedy zní, zůstaň mimo hru, drž se od ní dál. Opatruj si to své magické čisté konto, které tu nikdo nemá a asi jen tak ani mít nebude. To tě bude navždy odlišovat od nás ostatních. To je skutečně jedná věc, která v našem sportu nemůže být napodobena,“ řekl Hooker v AllStar podcastu.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Stojí to za to. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení.

Registrovat se můžete zde.

betano mobil

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.