top fight logo export web
diaz chimaev white mma zapas

Je jasno! Dana White prozradil, co chystá pro vítěze duelu Diaz vs. Chimaev

Velké plány byly potvrzeny samotným šéfem organizace. Vítěz hlavního zápasu turnaje UFC 279 se dočká vysněného překvapení.

Khamzat Chimaev má v UFC pět výher v řadě, Nate Diaz dvě prohry v řadě. Bez ohledu na tento kontrast, v následujícím zápase se vše smaže a vítěz se dočká té stejné odměny – bitvy o titul velterové váhy.

Dana White hází rukavici

„Myslím si, že tady není o čem. Pokud Khamzat porazí Natea, půjde o titul,“ zmínil se Dana White velmi stručně ve svém rozhovoru pro MMA Underground.

Kdyby se ovšem Diaz dokázal prodrat přes papírové předpoklady, stejná odměna jej nemine.

„Khamzat je současná trojka žebříčku velterové váhy. Pokud ho Nate porazí, určitě budeme muset i jeho titulový nárok zvážit…,“ pronesl White.

„Podívejte se na to takhle, Nateovi v této bitvě málokdo věří, prakticky nikdo, výhra by tedy pro něho byla obrovský úspěch. Takový, který je třeba ocenit,“ reagoval zkušený lodivod organizace.

ferguson white lee ufc

Zamyslíme-li se nad tímto výrokem, pro Whitea je to win-win situace. Pokud Chimaev vyhraje, zvýší tím svou popularitu a z jeho zápasů bude UFC i nadále finančně těžit.

Pokud ovšem vyhraje Diaz, teoreticky by s UFC mohl podepsat novou smlouvu. Ta stará mu totiž končí po boji s Chimaevem a bez podpisu nové by se k boji o pás dostat nemohl.

Závěrem je nutné připomenout, že doposud není jisté, zdali se Kamaru Usman, pokud tedy svůj titul obhájí proti Leonu Edwardsovi, zdrží ve velterové váze.

Jak sám šampion prozradil, plánuje přesun do divize 93 kilogramů, kde bude usilovat o zlatý skvost, který nyní náleží Jiřímu Procházkovi.